جرعه ای از ماه ماه رمضان از ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

جرعه اي از ماه

یك كارشناس مذهبی مطرح كرد دعای " فرج " نجات بخش شیعه از فتنه‌های آخر الزمان

حجت الاسلام میرعماد نجات از هلاکت و نابودی را از برکات مهم دعا برای فرج برشمرد و گفت: اگر دعاگوی فرج امام زمان (عج) باشیم از امتحان غیبت و فتنه‌ها نجات پیدا خواهیم کرد.

1399/02/30
|
08:01
|

به گزارش "سرویس فرهنگی" سایت خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام دکتر محمد پویا مفرد و حجت الاسلام حسین میرعماد دو تن از کارشناسان مذهبی با حضور در ویژه برنامه "جرعه‌ای از ماه" درباره دعا برای ظهور امام زمان (عج) گفتگو کردند.
حجت الاسلام پویا مفرد درباره اهمیت و ضرورت دعا برای فرج گفت: علت اهمیت دعا کردن برای ظهور امام زمان (عج) در فرازی از دعای "ندبه" بیان شده است.
در این دعا آمده که با ظهور امام زمان (عج) بنای دروغ و جنگ رسانه‌ای، کذب و افترا، جنگها، تبعیض‌ها، بیماری‌های واگیردار، عرفان‌های الحادی و بی عدالتی‌ها تمام و حقایق و معارف ناب اسلام برای بشر آشکار خواهد شد.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه امام زمان فقط موعود اسلام نیست اظهار کرد: همه امتها منتظر یک منجی هستند که تمام عالم را از ظلم و بی عدالتی نجات خواهد داد.

*دعای مستقیم امام زمان (عج) برای فرد دعاکننده

حجت الاسلام پویا مفرد گفت: فایده دعا برای ظهور امام زمان این است که ما به همه خیرات و برکات می‌رسیم از جمله اینکه خود امام زمان (عج) مستقیماً برای ما دعا خواهند کرد.
همچنین در ادامه، حجت الاسلام میرعماد گفت: روزی کنیزی شاخه گلی به امام حسن مجتبی (ع) هدیه کرد و حضرت هم این کنیز را در راه خدا آزاد کرد. راوی می‌گوید به حضرت گفتم به خاطر یک شاخه گل او را آزادی کردید؟! امام فرمودند خداوند فرموده که اگر به شما تحیت و محبتی شد پاسخی بهتر از آن بدهید و پاسخ بهتر از کار این کنیز هم آزادی بود.
وی در رابطه با فواید دعا برای امام زمان (عج) اظهار کرد: کسی که برای امام زمان (عج) دست به دعا بر می‌دارد در واقع برای یاری امام مظلوم خود قدم برداشته و ندای غربت او را اجابت کرده است لذا بدیهی است که مولای کریم این عالم هم این عرض ارادت را به شایسته ترین وجه ممکن پاسخ دهند.

*90 فایده حیرت انگیز دعا برای ظهور در کتاب "مکیال المکارم"

این کارشناس مذهبی در رابطه با علت تألیف کتاب "مکیال المکارم" گفت: نویسنده این کتاب در مقدمه درباره اهمیت دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان (ع) می‌نویسد که امام زمان را در عالم رویا دیدم حضرت فرمودند این کتاب را بنویس و نام آن را هم "مکیال المکارم" بگذار و نویسنده هم در این کتاب به 90 مورد از برکات حیرت انگیز برای دعاگویان فرج امام زمان (ع) اشاره می‌کند.
وی با بیان اینکه زمان ظهور امکان تاخیر و تعجیل دارد و می‌توان با دعا کردن ظهور را به جلو انداخت گفت: تأکید امامان بر دعا برای فرج بیانگر این است که زمان ظهور امری ثابت شده و غیرقابل تغییر نیست.

*دعای فرج نسخه نجات بخش شیعیان از بلاهای آخرالزمان

حجت الاسلام میرعماد نجات از هلاکت و نابودی را از برکات مهم دعا برای فرج دانست و گفت: نجات به اندازه‌ای مهم است که همه ما در نمازهایمان حداقل روزی ده بار آن را از خدا طلب می‌کنیم و اگر دعاگوی فرج امام زمان باشیم در این امتحان غیبت، که بلاها شیعه را احاطه کرده نجات پیدا خواهیم کرد.
وی با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) در این زمینه بیان کرد: حضرت فرموده‌اند " به خدا سوگند فرزندم مهدی غیبت سختی و طولانی خواهد داشت و کسی از هلاکت نجات پیدا نمی‌کند مگر کسانی که امام زمان (ع) شناس و کسانی که دعاگوی زودتر آمدن حضرت مهدی باشند. "

*خانواده‌ها فرزندان را مهدوی تربیت کنند

حجت الاسلام میرعماد به خانواده‌هایی که نگران دین و ایمان و آینده فرزندان خود هستند توصیه کرد که آنها را به امام زمان (عج) پیوند بزنند و آنها را امام زمانی و دعاگوی فرج تربیت کنند.

دسترسی سریع
جرعه ای از ماه