از بالفور تا معامله قرن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از بالفور تا معامله قرن

گفتگو با نماینده جنبش مقاوت اسلامی در ایران؛ فلسطین| چرا طرح "معامله قرن" خطرناک است؟

خالد قدومی طرح معامله قرن را برای فلسطین خطرناک توصیف و بیان کرد: بر اساس این طرح، آمریکا متعهد می شود رژیم صهیونیستی سیطره کیفی و کمی بیشتری بر تمام منطقه داشته و این راهبرد با توجه به جمعیت بیشتر اعراب صورت می گیرد.

1399/03/03
|
09:30
|

به گزارش میز "مقاومت" پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ برنامه «از بالفور تا معامله قرن» با موضوع ابعاد طرح معامله قرن و تبعات آن بر مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی و با حضور دکتر خالد قدومی نماینده جنبش مقاوت اسلامی فلسطین در ایران روی آنتن رفت.

خالد قدومی با بیان اینکه معامله قرن نخستین تلاش دشمنان برای حذف مسئله فلسطین محسوب نمی شود، گفت: این‌گونه تلاش دشمنان در 70 سال گذشته مسبوق به سابقه است و بارها شاهد بودیم آن‌ها قصد داشتند مسئله فلسطین به دست فراموشی سپرده شود.

وی به نمونه های تلاش دشمنان در این زمینه اشاره و بیان کرد: نخستین اقدام نیروهای استکباری برای حذف فلسطین، توسط بریتانیا انجام شد و پس از آن آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی این کار را ادامه داد.
هدف همه این اقدامات استکباری، نابودی و حذف حقوق شرعی و قانونی مردم فلسطین بود.

وی طرح معامله قرن را از دیگر طرح های استکباری دانست و اظهار کرد: هیچ‌کدام از روسای جمهور سابق آمریکا نتوانسته بودند مسئله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را مطرح و یا اعلام کنند قدس، پایتخت ابدی رژیم صهیونیستی است تا اینکه نوبت به ترامپ رسید.

نماینده جنبش مقاوت اسلامی فلسطین در ایران به سخنرانی ترامپ درباره طرح معامله قرن اشاره کرد و گفت: این سخنرانی به گونه ای بود که گویا یک مسئول یا خاخام رژیم صهیونیستی آن را نوشته و ترامپ فقط آن را قرائت کرده است. در حقیقت مسئله رژیم صهیونیستی به حدی برای ترامپ اهمیت دارد که گویا مردم آمریکا پس از اسرائیل قرار دارند.

وی با یادآوری این موضوع تمام روسای جمهور آمریکا طرفدار رژیم صهیونیستی بودند، عنوان کرد: ترامپ با ارائه طرح معامله قرن، کاری بیش از دیگر روسای جمهور آمریکا برای رژیم صهیونیستی انجام داد. با توجه به شخصیت رئیس جمهور آمریکا و همچنین شرایط منطقه، امروز فلسطین در شرایط حساسی قرار دارد.

قدومی طرح معامله قرن برای فلسطین را خطرناک توصیف و بیان کرد: همه روسای جمهور آمریکا طرفدار رژیم صهیونیستی بودند اما ترامپ نگاه نژادپرستانه بیشتر و هویت جنایتکارانه و خشنی دارد.

وی وضعیت جهان را حساس دانست و متذکر شد: جهان در شرایط یک عمل سزارین قرار دارد و پس از آن شاهد یک نظام جدید جهانی خواهیم بود و در آن نظام تک قطبی را شاهد نیستیم.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در ایران درباره طرح معامله قرن گفت: بر اساس این طرح، آمریکا متعهد می شود رژیم صهیونیستی سیطره کیفی و کمی بیشتری بر تمام منطقه داشته باشد و این راهبرد با توجه به جمعیت بیشتر اعراب صورت می گیرد. در حقیقت آمریکا ضمانت می کند رژیم صهیونیستی قدرت برتر و مسلط منطقه باشد.
انتهای پیام/


دسترسی سریع
از بالفور تا معامله قرن