راه حل یكشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

راه حل

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس مطرح كرد؛ افشای نام مافیای اصلی واردات نهاده‌های دام و طیور

اعظمی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: آقای مدلل کشتی خوراک دام و طیور را می‌آورد و در آب‌های بین المللی نگه می‌دارد و اعلام می‌کند که با فلان قیمت اگر می‌خواهید بخرید والا به کشور دیگری می‌فروشم.‎

1399/07/16
|
19:05
|

ذبیح الله اعظمی در ارتباط تلفنی با برنامه «راه حل» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: باید این مسئله را به یاد داشت که با گران کردن نهاده‌های کشاورزی و حذف ارز دولتی، جهش تولید رخ نخواهد داد.
وی در رابطه با «سامانه بازارگاه»، گفت: وزیر جهاد کشاوزی اعلام کرد که افراد مرتبط در این سامانه ثبت‌نام کنند و با ارزان‌ترین قیمت ممکن نهاده‌های خود را دریافت کنند، اما شرایط براساس آنچه که گفته شده پیش نمی‌رود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: گاهی اوقات در یک زمینه‌ای همچون نهاده‌های کشاورزی متولی امر معلوم نیست و ما نمی‌دانیم که چه کسی را به جهت پاسخگویی احضار کنیم؛ یعنی نمی‌دانیم متولی جهاد کشاورزی است یا وزارت صمت، چراکه هر کدام توپ را به جهت پاسخگویی به زمین دیگری می‌اندازد.

وی در رابطه با دلالان واردات نهاده‌های کشاورزی گفت: «آقای مدلل» کشتی کشتی خوراک دام و طیور را می‌آورد و در آب‌های بین المللی نگه می‌دارد و اعلام می‌کند که با فلان قیمت اگر می‌خواهید بخرید والا به کشور دیگری می‌فروشم که این ناشی از عدم نظارت است.

عضو فراکسیون عشایر مجلس بیان کرد: در بحث خرید تضمینی محصولات کشاورزی به واقع اذیت شدیم تا بتوانیم این مهم را در صحن کمیسیون و مجلس به تصویب برسانیم.

اعظمی بیان کرد: کسی که برای قیمت گندم تصمیم می‌گیرد اصلا کشاورز نیست و شرایط آن‌ها را درک نمی‌کند.در مورد سویا، جو و ذرت که محصولات استراتژیک هستند اگر نصف قیمتی را که دولت به جهت واردات این محصولات اختصاص می‌دهد به کشاورزان خودمان بدهیم، در این زمینه خودکفا خواهیم بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با اینکه بنده حامی دولت بوده و هستم اما باید بپذیریم که دولت در برخی موارد ضعیف عمل می‌کند و بنده در مقابل مردم شرمنده هستم.

وی با تاکید بر اینکه اگر چند نفر از دلالان و مافیاها را شناسایی و دستگیر و دست آن‌ها را قطع کنیم بازار معتدل می‌شود، تصریح کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که دامپروری که خوراک دام خود را با ارز آزاد تهیه می‌کند قیمت خود را با قیمت مصوب دولتی ارائه دهد.

دسترسی سریع
راه حل