بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس حوزه رسانه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: غیرجاسوس جلوه دادن نازنین زاغری هدف رسانه‌های بیگانه است

علیرضا داوودی درباره هدف رسانه‌ها در موضوع نازنین زاغری بیان کرد: رسانه‌های فارسی زبان بیگانه و رسانه‌های خارجی، تلاش دارند مخاطب را مجاب کنند به این نتیجه برسد که نازنین زاغری جاسوس نبوده و موضوع دستگیری یک اتهام بوده است.

1399/06/21
|
12:17
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص رصد رسانه‌های بیگانه در هفته گذشته و احضار نازنین زاغری به دادگاه انقلاب اسلامی با دکتر عیلرضا داوودی کارشناس حوزه رسانه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علیرضا داوودی با بیان اینکه قبل از اینکه یک نفر به کشوری برای جاسوسی ارسال شود، قبل از اینکه پیوست امنیتی برای وی ایجاد شود، پیوست رسانه‌ای برای او ایجاد می‌کنند، گفت: خانم نازنین زاغری از این قاعده مستثنی نبود و پس از آن که وی دستگیر شد، رسانه‌های فارسی زبان بیگانه و البته رسانه‌های خارجی با یک پروتکل واحد فعال شدند تا ایران را تحت فشار قرار دهند.

وی تصریح کرد: اساساً مبنای عملیاتی رسانه‌ای، بر هم ریختن نظام محاسباتی مسئولین این کشور به واسطه فشار روی مسئولین کشور است.

این کارشناس حوزه رسانه از دستورالعمل‌های رسانه‌های بیگانه در مورد نازنین زاغری خبر داد و اظهار کرد: اوج فعالیت این رسانه‌ها در دو روز گذشته بود که توسط رسانه‌های انگلیسی صورت گرفت. آن ‌ها با عملکرد خود، فرآیند اتفاقاتی که رخ داده است را زیر سؤال می‌برند و اساسا، اصالت جرمی که رخ داده است توسط رسانه‌ها زیر سؤال می‌رود.

وی درباره هدف رسانه‌ها در موضوع نازنین زاغری بیان کرد: رسانه‌های فارسی زبان بیگانه و همچنین رسانه‌های خارجی، تلاش دارند مخاطب را مجاب کنند به این نتیجه برسد که نازنین زاغری جاسوس نبوده است و موضوع دستگیری یک اتهام بوده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی