صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

معاون قوه قضائیه گفت: امروز انقلاب نشان داد که در سایه چهلمین سال پیروزی خودش، موفق شده که مرزهای جدیدی به روی دنیا باز کند و چشم امید ملت ستمدیده عالم به انقلاب اسلامی ایران بعنوان الگویی برای رهایی از زیر یوغ استکبار و استعمار جهانی است.

ویژه برنامه «هنگامه سربلندی» رادیو گفت و گو به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور دکتر جهانگیری معاون قوه قضائیه به روی آنتن رفت.

جهانگیری با اشاره به اینکه همه ارزش ها را از انقلاب تا کنون مردم آفریده اند، گفت: مقاومت و ایثار مردم بوده است که انقلاب را به پیروزی رسانده و امروز هم انقلاب را حفظ کرده است.

وی تاکید کرد: ما مسئولین کاری نکرده ایم ولی وظیفه داریم وظیفه ای که بر دوشمان سپرده شده به درستی انجام دهیم و برای خدمت به مردم سر از پا نشناسیم. مردم ایران، لیاقتشان بیشتر از این است که در این شرایط باشند و باید همه دست به دست هم دهیم و برای پیشرفت ملت و کشور قدم خیر برداریم.

معاون قوه قضائیه با اشاره به شعار های «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» گفت: این شعارها به معنای مرگ بر سیاست های استکباری، مرگ بر آن کسانی است که تلاش می کنند استقلال و آزادی کشورها را به زنجیر بکشند. مرگ بر کشورهایی که تلاش می کنند تا مردم سربلند و سرافراز نشوند و نتوانند روی پای خودشان بایستند.

وی خاطر نشان کرد: امروز انقلاب نشان داد که در سایه چهلمین سال پیروزی خودش، موفق شده که مرزهای جدیدی را به روی دنیا باز کند. امروز چشم امید ملت ستمدیده عالم به انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک الگو برای رهایی از زیر یوغ استکبار و استعمار جهانی است.

مرتبط با این خبر

  • انقلاب اسلامی، الگویی عملی برای سایر کشورهای جهان در عرصه مقاومت است

  • علاوه بر مسئولین مردم هم باید در برابر فشارهای بی سابقه استکبار مقاومت کنند

  • بازگرداندان دین به حیات سیاسی اجتماعی از آثار انقلاب بود

  • مستقل ترین کشور جهان از جهت استقلال سیاسی هستیم

  • تبلیغات منفی غرب و استکبار در صدور انقلاب نتیجه معکوس داده است

  • 22بهمن؛ تجدید پیمان مردم با آرمان های انقلاب و تاکید بر همبستگی برای عبور از مشکلات

  • این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد