از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

كوويد 1948

رئیس كانون تحقیقات سیاسی عراق: اعتماد نکردن به غربی‌ها برای آزادکردن ملت فلسطین نکته راهبردی سخنان امام خامنه‌ای بود

محمدصادق الهاشمی اظهار کرد: امام خامنه‌ای در گفتارش با ملت‌ها 7 وصیت را مطرح کردند، یکی از وصیت‌هایی که ایشان فرمودند و بسیار مهم است؛ این است که هیچ وقت به غربی‌ها برای آزاد کردن ملت فلسطین اعتماد نکنیم.

1399/03/02
|
19:31

برنامه «کوئید 1948» رادیو گفت و گو با موضوع روز قدس و سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با محمدصادق الهاشمی رئیس کانون تحقیقات سیاسی عراق به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدصادق الهاشمی با اظهار به اینکه تجربه ثابت کرده بعد از جنگ جهانی دوم سازمان ملل و تمام سازمان‌ها طرفدار رژیم صهیونیستی هستند، تصریح کرد: این سازمان‌ها هیچگونه انصافی برای ملت‌های مظلوم ندارند و در واقع در رابطه با حقوق بشر فعالیت ندارند و حتی ارزش‌های دینی را رعایت نمی‌کنند بلکه فقط از منافع صهیونیست‌ها دفاع و محافظت می‌کنند.

رئیس کانون تحقیقات سیاسی عراق با اشاره به اینکه مالک اصلی ساختمان سازمان ملل تا الان هم خانواده روتشیلد هستند که اساسی ترین پایه‌های صهیونیست‌ها می‌باشند، یادآور شد: اگر به تاریخ سازمان ملل و سازمان‌های بشر دوستانه برگردیم می‌بینیم آنها تنها توانایی برای حفاظت از رژیم صهیونیستی هستند و آنها هستند که راهبرد رسانه‌ها و گفته‌ها را پیاده می‌کنند و هرکسی که برابر رژیم صهیونیستی بایستد محکومش می‌کنند. این مقرراتی که در این سازمان‌ها تصویب می‌شوند هیچ وقت از مظلوم دفاع نکرده است.

*سازمان‌های بین المللی مجالس شیاطین و غیرقابل اعتمادند

محمدصادق الهاشمی با بیان اینکه این دلیل کافی نیست که سازمان ملل از صهیونیست‌ها دفاع می‌کند و وتوی آمریکا در سازمان ملل 200 بار استفاده شد تا فلسطینی‌ها نتوانند حرفشان را بگویند، در ادامه اظهار کرد: به همین خاطر امروز امام خامنه‌ای در گفتارش با ملت‌ها 7 وصیت را مطرح کردند، یکی از وصیت‌هایی که ایشان فرمودند و بسیار مهم است؛ این است که ما هیچ وقت به غربی‌ها برای آزاد کردن ملت فلسطین اعتماد نکنیم. حتی به سازمان‌های بین المللی که امام خامنه‌ای آن‌ها را مجلس شیاطین نامید هم نباید اعتماد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای به دست آوردن حقانیت خود باید در راه پایداری و مقاومت قدم گذاریم، گفت: ما به عنوان ملت عراق سپاسگزاریم و پایبند راهی که امام خامنه‌ای در پیش گرفتند هستیم و همیشه گام به گام در کنار ایشان و پشت سر ایشان حرکت خواهیم کرد.

*جمهوری اسلامی پدید آورنده زمانه جدیدی برای مسلمانان دنیا شد

این فعال سیاسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک زمانه جدیدی را برای مسلمانان دنیا بدون در نظر گرفتن مذاهبشان پدید آورد، یادآور شد: شیعیان قبل از انقلاب اسلامی هیچگونه وجود سیاسی نداشتند و حتی کسی اسمی از آنها در کل جهان نمی‌برد ولی امروز در سایه جمهوری اسلامی شیعیان می‌توانند مدافع کل مذاهب و مظلومان باشند.

وی به آینده مقاومت اشاره و عنوان کرد: آینده مقاومت بر سه پایه قرار دارد؛ اولا وجود پر برکت جمهوری اسلامی و پیشرفت آن و بالارفتن قدرتش. دوما آگاهی ملت‌های مسلمان و متحد شدن آنها با ایران و نکته سوم و مهم این است که ما به دستورات امام خامنه‌ای گوش دهیم که ملت‌های مقام را به اتحاد دعوت می‌کنند.

*جنبش جهاد و مقاومت پایان ناپذیرند

محمدصادق الهاشمی با اشاره به دو شهید در راه مقاومت سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی و شهید حاج ابومهدی المهندس گفت: این دو شهید بزرگوار منبع قدرتشان بر اساس دو پایه بنا شده بود، اولا راه قهرمان‌ها و راه آدم‌های مجاهد و آزادی خواهان را در پیش گرفتندو دوم اینکه آن‌ها با تمام ارزش‌های اسلامی و مقاومت توانستند آن را برای آزادی این ملت‌ها از یک منطقه کوچک به نصف خاورمیانه گسترش دهند و به خاطرهمین می‌گوییم حاج سلیمانی و ابومهدی المهندس هرگز پایانی ندارند و جنبش جهاد و مقاومت هرگز پایانی نخواهد شد.

دسترسی سریع
کووید 1948