كارشناس مسائل منطقه بیان داشت: پیشروی نیروهای محور مقاومت، علت تهدید آمریکا علیه سوریه است

کارشناس مسائل منطقه درباره علت تهدید سوریه توسط آمریکا گفت: هر زمان نیروهای سوریه و محور مقاومت در مقابله با تروریست ها پیشروی هایی داشتند، آمریکایی ها به بهانه ای سعی می کنند نیروهای مسلح سوریه و محور مقاومت را تحت فشار قرار دهند.

1396/04/07
|
15:31
|

برنامه رویداد در بخش دوم با موضوع تهدید سوریه توسط ترامپ به حمله نظامی و با حضور دکتر حسن هانی زاده کارشناس مسائل منطقه روانه آنتن شد.

دکتر حسن هانی زاده در آغاز درباره علت تهدید سوریه توسط آمریکا گفت: هر زمان نیروهای سوریه و محور مقاومت در مقابله با تروریست ها پیشروی هایی داشتند و به یکسری پیروزی ها دست پیدا می کنند، آمریکایی ها به بهانه ای سعی می کنند نیروهای مسلح سوریه و محور مقاومت را تحت فشار قرار دهند و تجربه این موضوع را ثابت کرده است.

وی با اشاره به پیشروی نیروهای مسلح سوریه، اظهار داشت: این پیشروی ها بسیار اهمیت دارند و از سوی دیگر عراق نیز در موصل به پیشروی های خوبی دست پیدا کرده است و هر دو نیروی حشد الشعبی و نیروهای مسلح سوریه، در یک منطقه به هم رسیدند و امنیت مرزها را تامین کردند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها موافق پیشروی نیروهای مقاومت نیستند، عنوان داشت: یکسری جریان سازی ها را آمریکایی ها شروع کردند تا یک بهانه برای ورود به سوریه و ضربه به آنها ایجاد کنند. این جریان سازی ها هر از گاهی شروع می شود و در گذشته نیز حمله آمریکا به پایگاه سوری، همین موضوع را نشان داد.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها بسیار نگران هستند گروهک های تروریستی در سوریه توسط ارتش سوریه سرکوب شوند.

هانی زاده درباره ادعای آمریکا در خصوص احتمال استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه، عنوان داشت: هیچ دلیلی وجود ندارد که دولت بشار اسد بخواهد از سلاح شیمیایی استفاده کند و در گذشته نیز سازمان ملل با حضور برخی از کشورهای اروپایی تمام سلاح های شیمیایی سوریه را نابود کرده است. بنابراین ادعای آمریکا در داشتن سلاح شیمیایی توسط سوری ها، در حالی که خودشان نیز در نابودی این سلاح ها دخیل بودند، یک ادعای پوچ است.

وی درباره مواضع سازمان ملل در این خصوص گفت: متاسفانه سازمان ملل موضع شفافی اتخاذ نکرده است و فقط نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه اخیرا اعلام کرده است، قدرت های فرامنطقه ای اراده ای برای پایان دادن به بحران سوریه ندارند و در مسیر سرکوب گروهک های تروریستی کارشکنی می کنند.

قابل ذکر است، برنامه "رویداد " از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12 از شبکه رادیویی گفت وگو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو گفت وگو مراجعه کنند.

دسترسی سریع