گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

فیروز مطرح كرد: مسکن مهر پردیس 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

مدیر مسکن و امور ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: پروژه مسکن مهر پردیس 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

1396/08/15
|
12:45
|

پرویز فیروز مدیر مسکن و امور ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو در خصوص مسکن مهر گفت: در کل استان تهران 36 هزار واحد مسکن مهر شامل شهرهای بالا و زیر 25 هزار نفر در شهرهای جدید پردیس ،پرند و اندیشه قرار بود که ساخته شود.

وی افزود: در پردیس 82 هزار واحد مسکن مهر باید ساخته می شد که 21 هزار و 40 هزار واحد ان تحویل داده شده و کل پروژه این منطقه 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در پرند طرح 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 72 درصد واحد ها به متقاضیان تحویل داده شده است.

مدیر مسکن و امور ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان برخی مشکلات ساخت مسکن مهر در استان تهران گفت: مهمترین مشکل در تکمیل و تحویل پروژه مسکن مهر در تهران تاسیسات زیربنایی اعم از آب، برق و گاز است و در این خصوص مشکلات زیادی وجود دارد ضمن اینکه هماهنگی بین دستگاه های متولی به خوبی انجام نمی شود.

فیروز ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات این است که چون عمده خدمات توسط شرکت های خدمات رسان خصوصی انجام می شودو آنها هزینه ها را با نرخ روز محاسبه و مطالبه می کنند در نهایت فشار زیادی به متقاضی برای افزایش آورده هزینه تمام شده وارد می شود.

مدیر مسکن و امور ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه قرارداد واحدهای مسکن مهر به صورت سه جانبه منعقد می شود گفت:این قراردادها میان وزارت راه و شهرسازی،بانک ها و تعاونی ها انجام می شود که روند پیشرفت پروژه ها هموارکرده و تسریع بخشیده و راه و شهرسازی بعنوان متولی زمین، آن را در اختیار متقاضی قرار داده است اما برای تکمیل پروژه بخش های دیگر با مشکلاتی روبرو هستند.

وی تاکید کرد: اینکه گفته می شود که زمان بر و طولانی شدن پروژه به نفع پیمانکاران خواهد بود و به همین دلیل آنها راغب نیستند که ساخت مسکن را تسریع بخشند و تحویل دهند درست نیست و در قراردادهای پیمانکاران هیچ گونه حق و دستمزدی بابت دیرکرد و طولانی شدن پروژه در نظر گرفته نشده و زمان پروژه تاثیری بر میزان حق الزحمه آنها نخواهد داشت.

فیروز بیان کرد:در طرح مسکن مهر جانمایی و مکان یابی مناسبی صورت نگرفته و به نظر می رسد که کار کارشناسی درستی انجام نشده چرا که در برخی مناطق متقاضی کافی نیست و در برخی مناطق نیز بدلیل عدم مکان یابی مناسب متقاضیان اقدام به انصراف می کنند.

مدیر مسکن و امور ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران همچنین اظهار داشت: علاوه بر مکان یابی نادرست در برخی مناطق در شناسایی گروه های هدف نیز به خوبی مطالعه و کارشناسی صورت نگرفته و به هدف گذاری که تامین مسکن برای اقشار کم درآمد بوده دست نیافتیم.

فیروز در پایان تاکید کرد: با رفع مشکلات زیرساختی و زیربنایی روند تکمیل پروه ها سرعت خواهد گرفت و مسکن مهر در استان تهران به اتمام خواهد رسید.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی