گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رییس كارگروه مد و لباس وزارت ارشاد: اعمال سلایق شخصی؛ مهمترین معضل اصناف است

رییس کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد گفت: در حالی که قوانینی خوبی داریم اما یکی از مشکلات ما در اصناف ورود سلایق شخصی افراد و مسئولان بالادستی در مسائل مختلف است.

1397/04/03
|
14:37
|

مهدی محمودی، تولیدکننده پوشاک و رییس کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص نقش آفرینی اصناف در اقتصاد ایران، اظهار کرد: به دلیل اینکه اقتصاد ما دولتی است و در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها از اصناف مشورت خواهی نمی شود، لذا تا زمانی که این امر در جریان است نمی توان انتظار پیشرفت چندانی برای اصناف در عرصه اقتصاد کشور داشت.

وی افزود: وظیفه مجلس نظارت بر دولت است و باید نمایندگان در خصوص چرایی عملکرد ضعیف دولت در حوزه اجرایی پاسخگو باشند و با پیگیری در حوزه های مختلف دولت را راستای انجام وظایفش کنترل کنند.

این تولیدکننده پوشاک بیان کرد: مسئولان ما قبل و بعد از سمت گرفتن بسیار متفاوت می شوند. ما ابتدا بر مبنای سوابق از آنها حمایت می کنیم؛ اما نظرات پس از مدتی تغییر کرده و تعهدات را به فراموشی می سپارند.

محمودی در ادامه توضیح داد: در حوزه اصناف نیز دو نوع مشکل درون سازمانی و برون سازمانی وجود دارد که به عقیده بنده ابتدا باید معضلات درون سازمانی را حل کنیم که در اینجا مجلس و دولت باید کمک کنند.

رییس کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد گفت: به عنوان مثال یکی از مشکلات ما ورود سلایق شخصی افراد و مسئولان بالادستی در مسائل مختلف است؛ در حالی که قوانین موجود بوده و ما از این لحاظ مشکلی نداریم؛ اما دخالت سلیقه شخص در امور موجب عقب ماندن بسیاری از فعالیت ها می شود.

وی در پایان تصریح کرد: زمانی فردی در مجموعه ای به مدت 4 سال حضور داشت و قادر به انجام وظایفش نیست باید در خصوص عدم اجرای قوانین و وظایف مورد سوال قرار گرفته و در این رابطه آسیب شناسی انجام بگیرد؛ در غیر این صورت شاهد وجود فساد خواهیم بود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی