گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: سیاست گذاری های صنعت بیمه کلان نیاز به اصلاح دارد

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه سیاست گذاری های صنعت بیمه نیاز به اصلاح دارد، عنوان کرد: بخشی از پولی که شرکت های بیمه از بیمه شدگان دریافت می کنند باید صرف ارائه خدمات دندان و دهان شود.

1396/02/26
|
09:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی چالش های بیمه دندانپزشکی، با حضور دکتر سیدمصطفی فاطمی (عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات مدیره انجمن مواد دندانی) و دکتر حمید صمدزاده (مشاور معاون بهداشت و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر سید مصطفی فاطمی با اشاره در خصوص وضعیت بیمه های دندان پزشکی در کشور، گفت: بیمه های فراگیر امروزه خدمات پایه ای دندان پزشکی از جمله پوسیدگی و انواع بیماری های پیشگیرانه در حوزه ی دهان و دندان را تحت پوشش خود قرار می دهند.

وی همچنین در ادامه افزود: متاسفانه امروزه بسیاری از افراد بیماری های دندان را تا زمانی که به وضعیت وخیم نرسد، بیماری ندانسته و به دندان پزشک مراجعه نمی کنند؛ به طوری که عموم مردم فقط در صورت وجود درد و ناراحتیِ دندان، به پزشک مراجعه می کنند.

عضو هیات مدیره انجمن مواد دندانی با بیان این آسیب پذیرترین قشر در حوزه ی سلامت ضعیف ترین قشرهای اجتماعی هستند، اظهار داشت: اقشار ضعیف و کم درآمد در جامعه همواره در پیشگیری از بیماری ها به ویژه بیماری های مربوط به دندان سهل انگاری داشته و با عدم مراجعه ادواری به پزشک به بیماری فرصت رشد و پیشرفت می دهند.

وی با اشاره به این که اقشار مرفه در جامعه همواره در پیشگیری از بیماری های مختلف پیش قدم هستند، عنوان کرد: معضلات مربوط به دندان در صورت عدم پیشگیری به بیماری های مبدل می شوند که درمان آن ها مشمول پرداخت هزینه های بالا است؛ به طوری که همیشه 90 درصد از این هزینه بر عهده شخص بوده و فقط 10 درصد آن بر عهده دولت قرار می گیرد.

در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی دکتر حمید صمدزاده در خصوص سیاست گذاری های بیمه های کلان در کشور، گفت: متاسفانه سیاست های صورت گرفته در حوزه ی صنعت بیمه های کلان در کشور با توجه به اهمیت این موضوع در بین مردم از تراز مطلوبی برخوردار نیست.

وی همچنین در ادامه افزود: کشیدن دندان آخرین و کم هزینه ترین راه برای درمان دندان است، در حالی که بیمه های ایرانی با سیاست گذاری های بیمه ای این آخرین راه را به عنوان اولین راه به افراد نشان می دهند.

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در خصوص سیاست های مطلوب در حوزه ی بیمه های کلان، اظهار داشت: فرهنگ عمومی درمان و سیاست های بیمه های کلان باید به گونه ای باشد، تا افراد بیش از درمان به فکر پیشگیری بیماری ها باشند.

وی با بیان این که سیاست گذاری های صنعت بیمه کلان نیاز به اصلاح دارد، عنوان کرد: بخشی از پولی که شرکت های بیمه از بیمه شدگان دریافت می کنند باید صرف ارائه خدمات دندان و دهان شود، در حالی که بسیاری از شرکت های بیمه این موضوع را در ارائه ی خدمات در نظر نمی گیرند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود .

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی