صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره كشور: سلامت روان به اندازه سلامت جسم اهمیت دارد

حاتمی در رادیو گفت و گو با اشاره به پایین بودن سواد سلامت روان شهروندان گفت: سواد پایین موجب بی اهمیتی به سلامت روان شده در حالی که اگر فرهنگ آن ترویج شود مردم همانطور که برای جسم خود ارزش قائل هستند برای روان خود نیز ارزش قائل می‌شوند.

1400/07/20
|
12:31
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد اثرات کرونا روی شهروندان مصاحبه تلفنی کرد.

وی با اشاره به افرایش مراجعات مردم به مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره گفت: افراد بسیاری در معرض خطر هستند و تحت تاثیر این بیماری، سلامت روان آنها نیز متاثر شده است.

حاتمی با اشاره به تاثیرات کرونا روی روابط اجتماعی و سلامت روان ادامه داد: یکی از عواملی که فشار روانی را افزایش می‌دهد مشکلات اقتصادی است و لذا سلامت روان یک موضوع کلی و شامل تمام مسائلی است که در زندگی جاری است.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به پایین بودن سواد سلامت روان شهروندان اظهار کرد: همین سواد پایین موجب بی اهمیتی به سلامت روان شده در حالی که اگر این سواد افزایش یابد و فرهنگ آن ترویج شود مردم همانطور که برای جسم خود ارزش قائل هستند برای روان خود نیز ارزش قائل می‌شوند.

وی در رادیو گفت و گو گفت: بیمه‌های پایه تکمیلی باید در زمان کرونا به کمک مردم بیاید تا خدمات روانشناسی به عنوان یک کالای لوکس دیده نشود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو