صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی: علائم تنفسی در سویه امیکرون بسیار خفیف است

ابوالقاسمی گفت: بیشتر افرادی که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، کمی سردرد، بی حالی، آبریزش بینی وگلو درد دارند و علائم تنفسی نسبت به قبل بسیار کمتر است.

1400/10/28
|
09:50
|

به گزارش رادیو گفت و گو، دکتر سارا ابوالقاسمی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد کرونا مصاحبه تلفنی کرد.

ابوالقاسمی گفت: شیوع امیکرون در بسیاری از کشورها از جمله ایران بالا رفته اما قسمت امیدوارکننده اینجاست که علائم بالینی این بیماری فعلا به شدت سویه‌های قبلی نیست و بیشتر افرادی که مراجعه می‌کنند، کمی سردرد، بی حالی، آبریزش بینی وگلو درد دارند و علائم تنفسی نسبت به قبل بسیار کمتر است.

وی تاکید کرد: وقتی تعداد مبتلایان زیاد شود برای افراد پر ریسک خطرناک است و ابتلای آنها افزایش می‌یابد و لذا تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها افزایش می‌یابد؛ لذا باید همانطور که در صورت سرماخوردن رعایت می‌کنیم، الان نیز باید رعایت و از دورهمی‌ها پرهیز کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رادیو گفت و گو ضمن تاکید بر انجام واکسیناسیون اظهار کرد: افرادی که 3 دُز واکسن را نزدند و یا اصلا واکسینه نشده‌اند بیشتر در معرض ابتلا و مرگ بوده‌اند لذا باید واکسیناسیون کامل شود چرا که به نظر می‌رسد واکسیناسیون و 2 پیک قبلی، این سویه را خفیف تر کرده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو