رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

محمود امانی طهرانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو ؛ شورای عالی آموزش و پرورش به نوعی مجلس آموزش و پرورش است

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که این شورا در دوره‌های اخیر انجام داده تهیه «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» بوده است.

1399/07/08
|
18:58
|

محمود امانی طهرانی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت‌وگو، در ارتباط با مهمترین فعالیت‌های این شورا اظهار کرد: شورای عالی آموزش و پرورش به نوعی مجلس آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه عموماً در این شورا که در دیگر نقاط جهان نیز وجود دارد عده از افرادی که در حوزه آموزش دارای تخصص، تجربه و صاحب صلاحیت هستند، حضور پیدا می‌کنند و سیاست‌های کلی، خط مشی و اهداف و قوانین مربوط به بحث آموزش و دانش آموزان را تدوین می‌کنند، گفت: 10 سال قبل از انقلاب مشروطه در سال 1275 «انجمن معارف» در کشور ما در همین چارچوب به وجود آمد و در سال 1300 به« شورای عالی معارف» تغییر نام داد.

امانی طهرانی با بیان اینکه صورتجلسات و مصوبات این شورا از زمان تاسیس تاکنون وجود دارد، افزود: دبیر کل این نهاد توسط رئیس جمهور انتخاب می‌شود و اعضای این شورا متشکل از افراد حقیقی و حقوقی هستند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش با بیان اینکه این شورا دارای هشت کمیسیون تخصصی است، افزود: یکی از مهمترین اقدامات این شورا در چند وقت اخیر تهیه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بود.

امانی طهرانی توضیح داد: تهیه این سند از سال 1383 آغاز شد و در 1390 نهایی شد و خوشبختانه تاکنون مورد تایید تعداد زیادی از مسئولان ارشد کشور قرار گرفته است.

دسترسی سریع
رویداد