ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

سرمربی تیم امید: مسئولیت شکست تیم امید را می پذیرم

پیروانی گفت: با وجود این که تیم امید ناقص به مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا اعزام شد اما صد در صد مسئولیت ناکامی های این تیم را می پذیرم.

1396/05/09
|
08:30
|

امیر حسین پیروانی سرمربی تیم امید در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره چگونگی تصمیم گیری ها برای تشکیل تیم امید اظهار داشت: بعد از جام جهانی جوانان جلساتی را با تاج، ساکت، کی روش، مربیان و کادر فنی تیم های پایه در بخش آقایان و خانم ها برگزار کردیم. در این جلسات کی روش استراتژی فوتبال پرتغال و روند پیشرفت آن را شرح داد.

او ادامه داد: در همین جلسات کی روش پیشنهاد داد برای مسابقات امید از جوانان زیر 23 سال استفاده کنیم چرا که او معتقد بود این جوانان با حضور در این رقابت ها تجربه خوبی کسب خواهند کرد. ما نیز با این پیشنهاد موافقت کردیم. خود من نیز 3 سالی با تیم جوانان کار کرده بودم و از آن ها شناخت داشتم.

اما به دلایل مختلف فقط 4 نفر ازبازیکنان تیم ملی جوانانی که در جام جهانی حضور داشت در تیم امید نیز حضور داشتند.

پیروانی اضافه کرد: در ثبت نام اولیه برای تیم امید 50 نفر حضور داشتند که 23 نفر آن ها انتخاب شدند. به طور معمول 4 دفاع وسط به تیم ملی دعوت شدند که سه نفر از آن ها به اردو نیامدند.

در مسابقات قرقیزستان نیز همان یک دفاع وسط نیز مصدوم شد. با جلساتی که با بازیکنان داشتیم هیچ کدام راضی نشدند در این پست بازی کنند چرا که تجربه ای نداشتند.

اما نهایتا 2 نفر پذیرفتند که برای اولین بار به عنوان دفاع وسط در زمین حضور داشته باشند که از آن ها سپاسگزارم.

سرمربی تیم امید تصریح کرد: ما با تیمی ناقص در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا شرکت کردیم.

مسئولیت شکست تیم صد در صد بر عهده من است اما لازم است قوانینی وضع شود تا در صورت لزوم باشگاه ها بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی قرار دهند. اگر می دانستم باشگاه ها بازیکنان مورد نظر ما را در اختیار نمی گذارند به طور حتم از بازیکنان بیشتری دعوت می کردم.

او خاطر نشان کرد: قبل از این مشخص نبود تیم فوتبال امید زیر نظر کمیته ملی المپیک است و یا فدراسیون فوتبال. اما با پیگیری های فدراسیون این تیم زیر نظر خود فدراسیون فوتبال اداره می شود.

همه ما تصمیم گرفته ایم تیم امید را راهی المپیک کنیم و معتقدیم تیم ملی جوانان باید مدیریت و حمایت شود تا به این مهم برسد.

صعود تیم جوانان به المپیک مسئله ای بسیار مهم است که می تواند با پیروانی و یا بدون پیروانی رقم بخورد. اگر من بر سر کار نباشم صادقانه تمام تجربیات و اندوخته هایم را در اختیار سرمربی جدید قرار خواهم داد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش