بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل سیاسی: ارتباط مستقیمی میان فعالیت گروه‌های تروریستی با دموکرات‌های آمریکا وجود دارد

روح الله پورطالب در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: هر زمان که دموکرات‌ها در آمریکا بر سر کار می‌آیند گروه‌های تروریستی فعال می‌شوند وبه نظر می‌رسد بین دموکرات‌ها و فعالیت این گروه‌های تروریستی ارتباط مستقیمی وجود دارد.

1400/05/01
|
09:41
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص حمله تروریستی به شهرک صدر در بغداد با روح الله پورطالب کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

روح الله پورطالب با بیان اینکه روز دوشنبه یک حمله تروریستی از سوی داعش در منطقه شهرک صدر که در شرق بغداد قرار دارد، صورت گرفت گفت: در این حمله 35 نفر کشته و 160 نفر زخمی شدند که 12 نفر از آن‌ها کودک بودند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی عراق گزارش‌های درباره تحرکات داعش ارائه داده بودند، اظهار کرد: این منطقه از بغداد پیش از این و از ابتدای سال تاکنون دو بار مورد حمله تروریستی قرار گرفته بود. در فروردین ماه یک بمب جاسازی شده منفجر شد که 12 نفر در پی آن مجروح و یک نفر نیز کشته شد. سه هفته پیش نیز در همین منطقه مجدداً انفجاری صورت گرفت که در پی آن 15 نفر مجروح شدند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفتگو با رادیو گفت‌وگو به شکل گیری داعش از سال 2014 در این منطقه اشاره و بیان کرد: پس از نبردهای طولانی عراق موفق شد با کمک‌های لجستیک ایران داعش را شکست دهد و برای مدت‌ها هیچ فعالیت و خبری از این گروه تروریستی وجود نداشت. اما متاسفانه امروز شاهد فعالیت مجدد آن‌ها هستیم که می‌توان با صراحت اعلام کرد این احیای مجدد با پشتیبانی آمریکا صورت می‌گیرد.

وی از ارتباط آمریکا به ویژه دموکرات ‌ها با داعش گفت و عنوان کرد: در زمان باراک اوباما داعش در منطقه خاورمیانه به ویژه عراق و سوریه متولد و مستقر می‌شود. در زمان جمهوری خواهان از داعش حمایتی که در زمان دموکرات‌ها می‌شد صورت نگرفت اما مجدداً با روی کار آمدن بایدن داعش فعالیت خود را در منطقه آغاز کرده است.

وی افزود: هر زمان که دموکرات‌ها در آمریکا بر سر کار می‌آیند گروه‌های تروریستی که با اسلام واقعی مخالف هستند، فعال می‌شوند و اقدام به حملات تروریستی می‌کنند. در واقع به نظر می‌ رسد بین دموکرات‌ها و فعالیت این گروه‌های تروریستی ارتباط مستقیمی وجود دارد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی