بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون كشاورزی و منابع طبیعی مجلس: نفوذ در بدنه دستگاه‌های متولی، عامل تغییر اراضی کشاورزی است

حجت الاسلام نقدعلی از نفوذ در بدنه اجرایی و نظارتی دستگاه‌های کشور در حوزه مقابله با تغییر اراضی کشاورزی گفت و بیان کرد: متاسفانه نفوذ در بدنه ارگان‌های متولی این حوزه مانند شهرداری‌ها و ادارات جهاد کشاورزی موجب گسترش این تخلف شده است.

1400/11/05
|
12:10
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص انتقادها از تغییر اراضی کشاورزی در کشور با حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی با بیان اینکه قوانین محکمی برای مقابله با تغییر اراضی کشاورزی وجود دارد، گفت: نیازی به ورود مجلس و قانون گذاری در این زمینه نداریم و در طول زمان قوانین در این حوزه محکم تر شده است.

وی درباره ریشه مشکلات که منجر به تغییر اراضی کشاورزی می شود اظهار کرد: در این زمینه منافع مالی زیاد است و دستگاه ها و نهادهای متولی به دلایل متعدد در این زمینه انجام وظیفه نکرده اند؛ بسیاری از شهرداری ها برای اینکه منبع درآمدی پیدا کنند، چشم روی هم گذاشتند تا مبلغی را متصرفین و تغییردهندگان اراضی کشاورزی دریافت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو از نفوذ در بدنه اجرایی و نظارتی دستگاه های کشور در حوزه مقابله با تغییر اراضی کشاورزی گفت و بیان کرد: متاسفانه نفوذ در بدنه ارگان های متولی این حوزه مانند شهرداری ها و ادارات جهاد کشاورزی موجب گسترش این تخلف شده است.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه دریافت رشوه وجود دارد و حتی در بعضی از ادارات افراد کارچاق کنی وجود دارند که اراضی گسترده را تقسیم می کنند در حالی که بر اساس قانون جهاد کشاورزی اجازه چنین کاری نمی دهد اما این افراد کارچاق کن این کار را انجام می دهند. جهاد کشاورزی از حدود سه هزار تغییر کاربری شناسایی شده خبر داده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی