پرسمان هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

پرسمان

رئیس هیئت مدیره ی شركت لوازم التحریر خبر داد: معضل اصلی تولید در کشور،بانک ها هستند

رئیس هیئت مدیره ی شرکت لوازم التحریر اذعان کرد: امروزه و در شرایط بد و ناهنجار تولید، بانک ها با اخذ یکجای درآمد تولیدکنندگان و با سودهای سرسام آور،به مشکل و معضل اصلی حوزه ی تولید تبدیل شده اند.

1396/08/15
|
18:45
|

عباس تویسرکانی،ریاست هیئت مدیره ی یک شرکت تولیدکننده ی لوازم التحریر در کشورمان در گفت و گوی برنامه ی "پرسمان" رادیو گفت و گو پیرامون موضوع بررسی وضعیت واردات در صنعت چاپ و نشر و لوازم التحریر ضمن اشاره به وضعیت این حوزه در یک دهه ی اخیر اظهار داشت: دهه ی گذشته ی بدترین دوران تولید در ایران بود با این حال طیّ یکی دو سال گذشته این وضع کمی بهتر شده ضمن اینکه برای رسیدن به جایگاهی که واردکنندگان برای تولید تشویق شوند زمان زیادی لازم است چرا که از لحاظ زیر بنایی در این کشور طیّ 30 سال اخیر کاری اساسی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه تولید تنها با حمایت جدی، دولت به تعالی می رسد تصریح کرد: متاسفانه دولت نه تنها از تولید کشور حمایت نمی کند بلکه خود نیز در نقش واردکننده ظاهر شده است.

ریاست هیئت مدیره ی شرکت لوازم التحریر در خصوص چالش و مشکلات حوزه ی تولید اذعان کرد: به جرات و با وجود مدارک لازم می گویم که بزرگترین دغدغه ی ما بعنوان تولیدکننده،بانک ها هستند چرا که طی 5 الی 6 سال اخیر تمام درآمد شرکت تولیدی را به اضافه ی مبلغی دیگر دو دستی تقدیم بانک ها کرده ایم لذا بانک ها با اخذ سودهای هنگفت،نفس تولیدکننده ها را می گیرند و بدین ترتیب نه تنها معزل ما بلکه معضل اصلی عرصه ی تولید نیز بانک ها هستند.

تویسرکانی راجع به مشکلات دیگر عرصه ی تولید خاطر نشان کرد: علاوه بر مشکلی که در مورد ارزش افزوده ی کالاها داریم هر گاه در کشور ما قیمت نفت بالا رفت تولید فدایی آن شد به این صورت که مرزها را باز کردند و هر کالایی که دلشان خواست را وارد کشور کردند در صورتی که می بایست بخشی از پول حاصل از فروش نفت را به تقویت بخش تولید اختصاص می دادند.

وی تصریح کرد: تاکنون حمایت دولت از ما بعنوان تولیدکننده این بوده که اگر در تاریخ مقرّر مبلغ بیمه را واریز نکنم به ازای هر روز دیرکرد آن 25 درصد جریمه می شوم حال آنکه هر کارگری که در شرکت من مشغول به کار است ماهانه مبلغ 300 هزار تومان پول بیمه پرداخت می کند و پرداخت 230 هزار تومان از این مبلغ بر عهده ی کارفرماست.

برنامه ی "پرسمان" هر روز ساعت 13:15 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد.

فایل صوتی این برنامه را می توانید از تارنمای رادیو گفت و گو دانلود فرمایید.

دسترسی سریع
پرسمان