خبرگزاری خانه ملت تلاش مجلس درکاهش آسیب های اجتماعی/ تقویت نظام آموزش از اساسی ترین روش های ارتقای فرهنگی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد : تقویت نظام آموزش و به کارگماردن معلمانی در آموزش و پرورش که مولد و بالغ یافته عرصه فرهنگ باشند از اساسی ترین روش های ارتقای فرهنگی است.

1396/07/24
|
12:45

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع ظرفیت شناسی فضای مجازی در ارتقای آموزش دینی با حضور سمیرا خطیب زاده ، مدیر قرارگاه فضای مجازی بسیج جامعه زنان کشور و ارتباط تلفنی با احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

در ابتدای برنامه خطیب زاده یکی از مشکلات فضای مجازی را احساس رها بودن آن دانست و اظهار کرد : اگر فرهنگ سازی صحیح در هنگام ورود یک پدیده به کشور صورت نگیرد آسیب ها و پیامد های منفی بیش از منافع آن خواهد بود ، مانند همین مشکلاتی که در مورد فضای مجازی وجود دارد.

وی ادامه داد:در پیشرفته ترین کشورهای غربی که مدعی آزادی بیان و دموکراسی هستند برای استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حد و مرز و قانون و مقررات خاصی وجود دارد.به عنوان مثال در کشورهای غربی سن استفاده از اینستاگرام 13 سال به بالا تعریف شده است.

مدیر قرارگاه فضای مجازی بسیج جامعه زنان کشور با تاکید بر استفاده صحیح از فضای مجازی ، خاطر نشان کرد : فضای مجازی قابلیت ها و امکانات بسیار ویژه ای دارد که باید از آن بهره برداری کنیم.

خطیب زاده به موفقیت کشورهای غربی در مخاطب شناسی اشاره کرد و گفت : زمانی که میخواهیم یک پیام را از طریق بستر ارتباطی به مخاطب خود ارسال کنیم یکی از حلقه های ارتباط ، شناسایی مخاطب بر اساس سن ، تحصیلات و ... و تولید محتوا بر اساس آن شاخص ها ست.

در ادامه قاضی زاده هاشمی ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ارتباط تلفنی با رادیو گفت وگو عنوان کرد: مجلس دارای ارکان مختلفی است که شامل بعد تحلیلی و قانون گذاری و بعد نظارت بر عملکرد دستگاه ها در قالب تحقیق و تفحص ، جلسات و تذکر مستمر است.

وی با بیان اینکه اشتغال جوانان یکی از مشکلات اصلی و اساسی کشور است ، عنوان کرد : تلاش مجلس کاهش آسیب های اجتماعی است که از این جهت ایجاد می شود و نمی توان به دولتی گفت تنها کار فرهنگی انجام دهد و با اشتغال جوانان کاری نداشته باشد.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تقویت نظام آموزش و پرورش و توجه به فرهنگ عمومی و در عین حال گماردن معلمانی در آموزش و پرورش که مولد و بالغ یافته عرصه فرهنگ باشند و به آموزش فرهنگی جدید نیازمند نباشند از اساسی ترین روش های ارتقای فرهنگی است.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد:باید قانون مداری ،ارزش های دینی و اعتقادی که مدنظر علمای دین است ترویج شود و تمامی این تعالیم باید سبب تقویت فرهنگی شود.

دسترسی سریع