صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فصل تجارت - رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: در لایحه اصلاح ساختار دولت، پیشنهاد شده است جوانان از ورزش جدا شود و کمیته مشترکی در مجلس تشکیل می شود تا مسئله جداسازی این دو سازمان بررسی شود.

فصل تجارت - رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: در لایحه اصلاح ساختار دولت، پیشنهاد شده است جوانان از ورزش جدا شود و کمیته مشترکی در مجلس تشکیل می شود تا مسئله جداسازی این دو سازمان بررسی شود و بعد از یک تجربه تلخ به همان سازمان ملی جوانان برگردیم.
برنامه «مناظره» رادیو گفت و گو با موضوع فراموشی امور جوانان؛ نبود برنامه ریزی ساختار مدیریت یا فقدان تولید و با حضور دکتر عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.
عبدالرضا عزیزی نماینده مجلس در آغاز با اشاره به ادغام سازمان جوانان و ورزش گفت: این ادغام درست نبود؛ بعضی ها آن زمان نظرشان این بود که چون اکثر ورزشکاران جوان هستند، سازمان جوانان نیز به آنجا منتقل شود، غافل از اینکه مسئولین عموما یک بعدی فکر می کنند یعنی ورزش اولویت پیدا می کند و به بقیه مسائل جوانان مانند مسکن و ازدواج کمتر توجه می کنند. البته این موضوع طبیعی است زیرا ورزش هزینه های زیادی می طلبد و فرصتی برای فکر کردن به مسائل جوانان ایجاد نمی شود.
وی اشاره کرد: در لایحه اصلاح ساختار دولت، پیشنهاد شده است جوانان از ورزش جدا شود و کمیته مشترک متشکل از همه کمیسیون ها به زودی در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود تا مسئله جداسازی این دو سازمان بررسی شود و بعد از یک تجربه تلخ به همان سازمان ملی جوانان برگردیم.
وی با اشاره به تشکیل کمیته مشترک در مجلس برای بررسی لایحه اصلاح ساختار دولت، اظهار کرد: دولت درخواست تفکیک سه وزارت خانه را داده است و گذشته از این، نظرات نمایندگان این است که فراتر از این باشد و فقط این سه وزارت خانه نباشند. به همین جهت برای جلب نظرات همه کمیسیون ها، اقدام به تشکیل کمیته ای مشترک از همه کمیسیون ها کردیم.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه درباره تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش خاطرنشان کرد: این تفکیک انجام خواهد و دوباره به همان حالت قبلی خودش یعنی سازمان ملی جوانان بازخواهد گشت. آن زمان معتقد بودم سازمان ملی جوانان زیر نظر وزارت ورزش باشد اما بودجه آن جدا باشد و با وزارت ورزش ادغام نشود مانند سازمان بهزیستی کشور که زیر نظر وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی است اما سازمان مستقلی است و بودجه جداگانه دارد. اما الان با تفکیک سازمان ملی جوانان از این وزارت خانه، احتمالا این سازمان زیر نظر رئیس جمهور اداره خواهد شد.
وی تصریح کرد: اگر سازمان ملی جوانان احیا شود، قطعا دغدغه ها و مطالبات جوانان را پیگیری خواهد کرد زیرا اساسا وظیفه اش فقط مربوط به جوانان می شود و فرصت کافی برای این مهم را دارد. مطمئن باشید بعد از تفکیک، ازدواج جوانان که در این سال ها مغفول مانده بود، بیش از گذشته مورد توجه قرار می گیرد.

مرتبط با این خبر

  • فرانسه درپی راه حلی برای خروج از بن بست برجام است

  • دولت نسبت به اصلاح نظام بانکی بی توجه است

  • رسانه و نخبگان در تبیین انقلاب برای نسل امروز کم‌کاری کردند

  • ایثار؛ شهید حججی را به مقام شهادت رساند

  • پویش "کنترل قند خون" و "بیماری های روانپزشکی" در راه است

  • رضاخان به اطرافیانش اجازه رشد نمی داد

  • نیازمند اساتید اصطلاح‌شناسی هستیم

  • حجم بزرگ اقتصاد در وزات صمت نمی گنجد

  • آینده از آنِ منابع طبیعی و نیروی انسانی کارآمد است

  • دریافت شهریه با ترفندی بنام «مدرسه الکترونیکی»