صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار رفع نگرانی مردم از التهاب کنونی بازار شد و گفت: با توجه به موجودی انبارها، در تامین و توزیع اقلام اساسی مشکلی نداریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی محمد احمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدیریت مصرف آب و برق از سوی شهروندان یک ضرورت بوده و در راستای چارچوب سیاست‌های دولت و شرایط کنونی، حامل‌های انرژی برای مصارف خانگی، کشاورزی و صنعتی برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به پرآب بودن استان، عنوان کرد: از این موهبت الهی باید به صورت بهینه استفاده کرد ولی با این وجود با هدف صرفه‌جویی و مدیریت منابع انرژی ادارات برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد.

احمدی با اشاره به ابلاغ بخشنامه کاهش مصرف حامل‌های انرژی در ماه‌های گرم سال به دستگاه‌های اجرایی، ابراز کرد: به صورت ویژه و شخصی دستور انتخاب رندوم چند دستگاه و بررسی میزان مصرف برق آنها در فصل تابستان را صادر کرده‌ایم.

وی بر دستیابی و شناسایی راهکارهای بهینه سازی مصرف حامل‌های انرژی تاکید کرد و افزود: در این راستا به سازمان جهادکشاورزی ابلاغ شد که از کشت غرقابی و محصولات پر آب همچون هندوانه و برنج خودداری شود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ضرورت تغییر و اصلاح الگوی کشت، خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از این تجربه، سال آینده نیز چنین برنامه‌ای را در دستور کار قرار می‌دهیم.

احمدی با اشاره به منشأ استانی گرانی‌های فعلی در بازار، تصریح کرد: نظارت دقیقی بر بازار استان اعمال می‌شود و هرگونه قیمت‌گذاری کالاهای اساسی در سطح استان با مدیریت و نظارت سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی عملیاتی می‌شود.

وی عنوان کرد: موج گرانی‌ها در شرایط کنونی مربوط به توطئه‌ها و دسیسه‌های دلالان در داخل کشور بوده و برای برطرف کردن گرانی و کنترل قیمت کالای اساسی مصرفی خانوارها تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم.

احمدی خاطرنشان کرد: التهاب موجود در بازار ناشی از فعالیت‌های غیرانسانی دلالان و محتکرین است و به تبع آن مصرف کنندگان نگران افزایش قیمت‌ها در آینده هستند و به مردم استان اعلام می‌کنیم که هیچ گونه مشکلی در ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.

مرتبط با این خبر

  • جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد آسان تر از دانشگاه های دولتی است

  • آسیب های واردشده به خاک جبران ناپذیر هستند

  • جریانات سیاسی در عراق، با عقلانیت بسیار مدبرانه به دنبال تشکیل دولت آینده خواهند بود

  • بررسی روند ارکستر ملی ایران در ارغنون رادیو گفت و گو

  • تحلیل حکمت 40 نهج البلاغه در بارگاه دوست

  • تأثیر توسعه صنایع زیرساختی و دانش بنیان در محصولات پالایشی و پترو پالایشی

  • نگاه های ضد ملی موجب عقب افتادگی صنعت نفت شده است

  • جذب هیئت علمی در گروه های غیر پزشکی مشکل است

  • صنعت نفت تنها در درآمدهای ارزی خلاصه شده

  • نقش خشونت و عدم مهارتهای ارتباطی در طلاق زوجین