صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی جاکارتا از عملکرد ورزشکاران کشورمان در این رقابت‌ها اعلام رضایت کمرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، برنامه ورزش بدون ویرایش، با موضوع تحلیلی بر عملکرد کاروان ایران در بازی های آسیایی و در ارتباط تلفنی با دکتر نصر الله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جاکارتا از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

دکتر سجادی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جاکارتا 20 مدال طلا، 20 مدال نقره و 22 مدال برنز کسب کرد و مجموع مدال های کسب شده در این دوره نسبت به دوره های دیگر بیشتر است.

وی افزود: در برخی از رشته ها که تا به حال مدالی کسب نکرده بودیم در این دوره مدال گرفتیم. در کبدی، دختران و پسران ما مدال طلا گرفتند و علاوه بر این در کاراته، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، ووشو، وزنه برداری، والیبال و حتی بسکتبال نمره قبولی خوبی کسب کردیم.

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جاکارتا متذکر شد: البته در چندین رشته آنچه که فدراسیون ها پیش بینی کرده بودند محقق نشد. قبل از اعزام کاروان ورزشی ایران جلساتی را با فدراسیون ها داشتیم. پیش بینی هایی شده بود اما تفاوت هایی در نتایج مشاهده شد.

دکتر سجادی در ادامه برنامه ورزش بدون ویرایش از رادیو گفت و گو عنوان کرد: به لطف خدا در این دوره از مسابقات با وجود پراکندگی هایی که وجود داشت و همچنین جمعیت زیاد اما هیچ مشکلی در زمینه اسکان، تغذیه، حمل و نقل، پزشکی وجود نداشت و در ثبت نام ها و صدور کارت ها نیز هیچ اشتباهی رخ نداد.

وی ادامه داد: در مجموع، کاروان این دوره با توجه به اعداد و ارقام کاروان موفقی بوده است. کاروان تیرانداری ما 19 ورزشکار داشته و از 6 مدالی که پیش بینی می شد تنها یک مدال کسب کردند. در رشته بوکس حداقل یک مدال پیش بینی شده بود.

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جاکارتا در ادامه این مطلب افزود: در رشته قایقرانی 34 ورزشکار شرکت کردند پیش بینی خودشان یک طلا، سه نقره و چهار برنز بود که البته نقره و برنز آن محقق شد اما طلا نگرفتند. شاید توقع از آنها برای موفقیت بیشتر بود اما برخی رشته ها به دنبال کسب مدال نبودند و فقط می خواستند حضور داشته باشند.

دکتر سجادی تاکید کرد: در برخی از رشته ها به ویژه رشته های المپیکی باید فکر اساسی شود. با توجه به نزدیک شدن به بازی های 2020 باید به سمت رشته هایی که شانس کسب مدال داریم حرکت کنیم و بعد از آن به سراغ رشته هایی برویم که می توانند سهمیه کسب کنند.

مرتبط با این خبر

  • مذاکرات بین دو کره شمالی و جنوبی با چراغ سبز آمریکا ،چین و روسیه انجام می شود

  • قمربنی هاشم(ع) به ما درس ولایت مداری می دهد

  • درخواست مهلت از دشمن در تاسوعا اقدامی مقتدرانه و توام با عزت بود

  • مرور خطبه حضرت زینب (س) در بارگاه دوست

  • مشترکات قیام امام حسین (ع) و حضرت مهدی(عج)

  • فضائل عاشورا و نگاه به تحریفات و بدعت ها در انحراف نهضت عاشورا

  • تحلیل موسیقی عاشورایی در ویژه برنامه از مرثیه تا تعزیه

  • بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از صف‌بندی اصلاح‌طلب و اصول‌گراست

  • علت اصلی درخواست مهلت از دشمن در عصر تاسوعا چه بود؟

  • گسترش اختلاس و احتکار نشان از کمرنگ شدن قیام امام حسین در جامعه دارد