صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه با رفع ایرادات خرید خدمت آموزشی، می شد از این طرح به عنوان یک مکانیزم ارائه خدمات آموزشی و پرورشی در مناطقی که امکان استخدام تمام وقت یک معلم نبود، مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش راه مردم ، مرتضی شکوهی اظهار کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش در موقعیت‌های مختلفی الزام به ارائه خدمات آموزشی و پرورشی دارد و همچنین به دلیل تنوع زیاد دانش آموزان در اقصی نقاط کشور، نیاز به اتخاذ ساز وکارهای متفاوت برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی احساس می شود.

وی افزود: ساز و کارها حتما باید متناسب با روح آموزش و پرورش باشد و عدالت آموزشی را تحت تأثیر قرار ندهد. در دوره‌ای این مکانیزم مورد استفاده قرار گرفت و نمایندگان مجلس هم مخالفت می کردند و بخشی از برخوردها هم سیاسی بود.

مدیر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این روش ارائه خدمات آموزشی ایرادات و نقص‌هایی هم داشت که قطعا با رفع آن‌ها، می شد به عنوان یک مکانیزم ارائه خدمات آموزشی و پرورشی در مناطقی که امکان استخدام تمام وقت یک معلم نبود، مورد استفاده قرار گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد: خرید خدمات آموزشی الزاماً در مناطق روستایی و محروم مورد استفاده قرار نمی گیرد و ابزاری در اختیار آموزش و پرورش استان منطقه است تا در موقعیتی که بتواند از آن استفاده کند. هدف ما این است که معلمان با کیفیت و برخوردار از ویژگی‌های حرفه‌ای را به دانش آموزان ارائه دهیم.

شکوهی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، یادآورشد: امروز حدود 3 هزار راهبر آموزشی در مناطق روستایی و کلاس‌های چندپایه در مناطق عشایری داریم که از بهترین‌های استان و منطقه هستند. دارای تحصیلات فوق لیسانس و دکترا بوده و تعدادی از مدارس به آنها سپرده می شود و به معلمان کمک می‌کنند تا روش‌های آموزشی را بهبود ببخشند.

مدیر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مخالفت مجلس با طرح خرید خدمت آموزشی گفت: مجلس اختیاراتی دارد و می‌تواند با موضوعی موافقت یا مخالفت کند، اما مخالفت و یا موافقت با یک موضوع بدون بررسی پیامدها و آثار دقیق آن درست نیست. البته حتما نقص‌ها و ضعف هایی وجود داشته که می شد آن را برطرف کرد و از این ظرفیت استفاده کرد.

مرتبط با این خبر

  • تشریح آخرین رویدادهای جشنواره تئاتر فجر در پرده آخر

  • اتحادیه های صنفی برای بقای خود با کم فروشان برخورد کنند

  • کمک های نقدی سازمان های حمایتی جایشان را به اشتغال زایی خواهند داد

  • وداع با پیکر 27 شهید حادثه تروریستی خاش

  • سپرده های مردم در بانک ها باید صرف تولید و اشتغالزایی شود

  • تسلیم در برابر دشمن برای حل مشکلات اقتصادی، خطایی نابخشودنی است

  • اروپایی ها، روغن ریخته را نذر امامزاده کرده اند

  • توسعه‌زیرساخت‌ها اصلی‌ترین دستاورد استان است

  • نمایش"2 U-Turn" برگرفته از آموزه های قرآنی/ استقبال گسترده از اجراهای خیابانی

  • سعودی‌ها جایگاهی در آینده ی یمن نخواهند داشت