صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: بدهی 13400 زندانی غیرعمد و غیرکلاهبرداری 2450 میلیارد تومان است که در صوت تامین آن زمینه آزادی آن‌ها فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، سیداسدالله جولایی با حضور در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفتگو گفت: امسال بیش از 300 جشن را داریم و این نعمتی است که هر استانی که من رفته‌ام با وجود اینکه در برخی از استان‌ها شرایط زندگی سخت است، اما کمک‌های نقدی خود را به این ستاد کرده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اقداماتی که تاکنون در این نهاد حمایتی انجام شده است، اظهار کرد: در این سه دهه، 130 هزار نفر در جرائم غیر عمد و غیرکلاهبرداری، مانند حوادث رانندگی، حوادث کارگاهی، غیرعمد و شبه عمدی، محکومین مالی غیرعمد و غیرکلاهبرداری، مهریه نامتعادل و نفقه آزاد شده اند و در سال 97 نیز 7 هزار و 930 نفر با بدهی 15 هزار میلیارد ریال آزاد شدند.

جولایی ادامه داد: باید از طلبکاران نیز تشکر کنیم که این افراد حدود 48 درصد این 15 هزار میلیارد را گذشت کردند و تقریبا این میزان بدهی به نصف رسید و این فرهنگ و کار بزرگی است که ریشه قرآنی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در زندان‌های کشور، 13 هزار و 400 نفر زندانیان غیر عمد و غیر کلاهبرداری هستند، گفت: طبق صحبت‌های رئیس سازمان زندان‌ها و عضو هیئت مدیریه ستاد دیه کشور در سی و دومین جشن گلریزان، حدود 10 هزار و 600 نفر محکومان مالی و 267 نفر بدهکاران دیه و 2576 نفر بدهکاران مهریه هستند.

جولایی درباره میزان بودجه لازم برای آزادی تمامی زندانیان غیر عمد و غیر کلاهبردار گفت: برای آزادی این تعداد از زندانیان نیاز به 2450 میلیارد تومان است که میزان بدهی این افراد است و امیدواریم طلبکاران مقداری از طلب خود را گذشت کنند و مجلس نیز برای سال 98 در بودجه دو هزار میلیارد ریال قرض الحسنه در نظر گرفته است که به بدهکاران داده می‌شود.

وی افزود: همچنین مردم می‌توانند با تلفن‌های همراه خود با سامانه # 7777 * 780 * از هزار تومان تا 200 هزار تومان کمک کنند و گزارش داریم که در یک روز یک نیکوکار عزیز 18 مرتبه به سامانه مراجعه کرده و هر بار 200 هزار تومان کمک کرده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور همچنین تصریح کرد: در خودپرداز‌های بانک‌های ملی، ملت، رفاه، تجارت و صادرات مردم می‌توانند هدایای خود را عنایت کنند و چنانچه مردم سوالاتی داشتند می‌توانند با شماره تلفن‌های 88916012 تا 15 تماس بگیرند و اگر می‌خواهند با بنده ارتباط داشته باشند با شماره تلفن 88941664 در خدمتشان هستیم.

جولایی با یادآوری اینکه ستاد دیه در این سه دهه سه کار بزرگ را پیگیری کرده است، گفت: اصلاح قانون بیمه اجباری شخص ثالث اولین کار بزرگی بود که 18 سال طول کشید و در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، 20 اردیبهشت 95، تصویب نهایی و دائمی شد و دیگر ما راننده بدهکار در زندان‌ها نداریم مگر اندک.

وی افزود: اصلاح قانون چک، موضوع دومی بود که پیگیری کردیم و طبق آمار بانک مرکزی مشاهده می‌کنیم که منحنی چک‌های برگشتی رو به نزول و چک‌های وصولی رو به صعود است.

مرتبط با این خبر

  • آخرین وضعیت برخورد با پایان نامه فروش های متخلف

  • 60 درصد شاغلان کشور بیمه تامین اجتماعی‌اند

  • نظام بانکی راه حلی جز اجرای "بانکداری بدون ربا" ندارد

  • مردم در صورت مشاهده مشکل در آب استخرها با 190 تماس بگیرند

  • وعده های پوچ و حق الوکاله های نجومی

  • بنگاهداری بانکها و تاثیرات مخرب آن بر اقتصاد ایران

  • افزایش قیمت لبنیات غیر قانونی است

  • دستگیری از سادات فقیر و توسل به امام حسین؛راه نزدیکی به حضرت ولی عصر(عج)

  • دنیا برای تامین امنیت تنگه هرمز باید قدردان ایران باشد

  • سود بانکی همچنان پیشتاز/ تولید فاقد سود توجیهی است