صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در خصوص پیگیری افزایش نامتعارف کرایه‌های تاکسی اظهار داشت: طبق قانون، فرآیند افزایش نرخ تاکسی، مشخص است

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در خصوص پیگیری افزایش نامتعارف کرایه‌های تاکسی اظهار داشت: طبق قانون، فرآیند افزایش نرخ تاکسی، مشخص است. شهرداری‌ها پیشنهاد خود را به شورای اسلامی هر شهر ارائه می‌دهند و در نهایت افزایش صورت می‌گیرد و این افزایش به صورت میانگین در کشور همانند همه صنوف و حرفه‌هایی که نسبت به سال گذشته افزایش داشته اند، حدود 20 درصد بوده است.

ضامنی با اذعان به اینکه در همه مشاغل تخلفاتی صورت می‌گیرد، بیان کرد: در حوزه تاکسیرانی نیز وجود تخلف را کتمان نمی‌کنیم و احتمال دارد برخی از رانندگان تاکسی این خلاف را انجام دهند که فرآیند برخورد با فرد خاطی مشخص است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص مکانیزم برخورد با متخلفان گفت: نحوه برخورد در آیین نامه‌ها مشخص است. در سازمان‌های تاکسیرانی هر شهر بازرسانی را داریم، رانندگانی که کرایه مازاد بگیرند شناسایی می‌شوند و به کمیته‌های انظباطی معرفی می‌شوند.

وی متذکر شد: علاوه بر نظارت ما، شهروندان نیز باید مشارکت کنند و این تخلفات را گزارش دهند تا برخورد لازم و عمومی اتفاق بیافتد.

ضامنی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل سبک شهری فقط تاکسی‌ها نیستند که ارائه خدمت می‌دهند، عنوان کرد: در کنار تاکسی‌های رسمی، یکسری مسافربر‌های شخصی غیر رسمی نیز وجود دارند که تحت پوشش جایی نیستند. زمانی که از سوی این دسته از مسافربر‌ها ناهنجاری و افزایش قیمتی اتفاق می‌افتد، به حوزه تاکسیرانی تعمیم داده می‌شود و این برداشت نادرست ایجاد می‌شود که در حوزه تاکسیرانی رسمی این آشفتگی را داریم.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: بازرسان شهرداری به دنبال شناسایی و برخورد جدی با آن دسته از رانندگان متخلفی هستند که زیر نظر اتحادیه تاکسیرانی نیستند و به صورت شخصی فعالیت می‌کنند؛ چرا که نباید رفتار سوء این افراد بر روی سازمان تاکسیرانی و رانندگان زحمتکش آن تاثیر بد داشته باشد.

مرتبط با این خبر

  • نفت را مستقیما صادر خواهیم کرد

  • پدرم باید فوراً بستری شود اما دولت نیجریه پاسپورت بین‌المللی صادر نمی‌کند

  • بسیاری از جرائم تحت تاثیر اعتیاد شکل می گیرند

  • رادیو گفت وگو؛ نزدیک تر به مخاطبان

  • اینستاگرام بدون تصویر یک برنامه مرده است

  • اصلاح ساختار بودجه امری ضروری است

  • عملکرد جزیره ای دولت، بلای جان کشور است

  • جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذارد

  • کار ارزیابی خسارات زلزله روز گذشته مسجدسلیمان آغاز شد

  • شورایاری ها هیچ خاصیتی برای شهر ندارند