صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پژوهشگر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ انقلابی، افزایش بینش سیاسی و حضور ملت ایران در صحنه های سیاسی و اجتماعی نشانه فرهنگ بالای ملت ایران است.

به گزارش فرهنگ سدید؛ رامین گلستانه مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام طی گفتگویی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به مراتب از سایر انقلاب ها مقتدرانه تر و با مزایای بیشتری همراه است.

وی با اشاره به ابعاد مختلف مزایا و برکات انقلاب اسلامی ایران افزود: بحث اخلاق، معنویات، فرهنگ انقلابی، افزایش بینش سیاسی و حضور ملت ایران در صحنه های سیاسی و اجتماعی اعم از راهپیمایی ها و انتخابات و کمک به سیل زدگان نشانه فرهنگ بالای ملت ایران هستند.

مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: فرهنگ مقاومت و انقلابی در برابر زورگویی و استکبار در عرصه های مختلف نیز از دیگر برکات انقلاب فرهنگی به شمار می رود.

پژوهشگر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: طبق اعلام بیانیه ما در به کارگیری ظرفیت های خاموش رتبه اول هستیم و این نیازمند فرهنگ انقلابی و مدیریت جهادیِ مورد اشاره سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

گلستانه عنوان کرد: یکی از ضعف های ما این است که به محض مواجه شدن با بحران و چالش ها به فکر اجرای اسناد بالادستی میفتیم. سوال اینجاست که آیا با وجود رسانه ها و شبکه های مجازی ادبیات فرهنگ مقاومت ده سال آینده، با همین فرمان پیش خواهد رفت؟

وی افزود: اگر فرهنگ اقتصادی و اخلاق اقتصادی در جامعه حاکم شود بخش زیادی از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد. فرهنگ انقلابی و انقلاب فرهنگی نیز به همین گونه است. روحیه جهادی و تلاش دانشمندان ایرانی و صنعتگران ناشی از همین فرهنگ انقلابی است.

مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهداف اصلی بیانیه گام دوم انقلاب گفت: خودسازی، جامعه پروری و تمدن سازی اسلامی سه هدف اصلی این بیانیه است که مقام معظم رهبری به آن تأکید دارند.

گلستانه با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری در مراکز تولید علم مانند مدرسه و دانشگاه به منظور ترویج گفتمان ها و آموزش بیان داشت: متاسفانه صرفاً مجموعه ای از دروس در مدارس و دانشگاه های کشور تدریس می شود و در با کارنامه و پایان نامه به پایان می رسد درصورتیکه آموزش و فرهنگ سازی ها ( اخلاق و معنویات) در مدارس و دانشگاه ها نیز باید به همراه نظارت صورت گیرد.

مرتبط با این خبر

  • ملت‌های منطقه آمریکا را به عنوان یک قدرت برتر نگاه نمی نگرند

  • انجام کارهای تحقیقاتی برای دستیابی به فناوری های نظامی در سپاه

  • امریکا دنبال خلق داعش جدید است

  • 24میلیون نفر از سه دهک بالا؛ در نوبت حذف یارانه نقدی

  • آیا بن بست روابط ایران و عربستان می شکند؟

  • هشدار پلیس بین الملل ناجا به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور

  • ارتقای سطح کیفی خدمت رسانی به معلولان؛ معطل تخصیص اعتبارات

  • حضور نظامی آمریکا بیشترین ضرر و زیان را به خودش رسانده است

  • مراقب گفتگوها و رفتارهایمان جلوی کودکان باشیم

  • تفویض اختیار به مدارس نمی‌تواند معطل بودجه بماند