صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

حوزه/ سردار کوثری با بیان اینکه فرانسه و دیگر کشورها به تعهدات خود عمل نمی کنند، گفت: همانطور که امام(ره) فرمودند فرانسه و انگلیس فرزندان آمریکا به عنوان شیطان بزرگ هستند و فقط می خواهند بر جهان حاکمیت کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، سردار اسماعیل کوثری، در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با بیان اینکه ایران اهل استدلال و منطق است، گفت: بر اساس همین منطق و استدلال با مدعیان دروغین اداره جهان مذاکره کردیم و در نتیجه هم به برجام رسیدیم اما همه مردم دنیا نیز شاهد بودند آمریکا این توافق را بر هم زد وگرنه دقیقا همه مواردی که تعهد داده بودیم را عمل کردیم و این در حالی است که در زمان برجام در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعتراض می کردیم که چرا چنین تعهداتی را پذیرفته اید.

وی تصریح کرد: آمریکا و اروپا بد عهدی های متعددی نشان دادند و امروز نیز به همان شیوه کار خود را ادامه می دهند. سفر آقای عراقچی در حالی صورت می گیرد که فرانسه یا انگلیس و یا دیگر کشورهای طرف برجام، امتیازی برای ایران در نظر نمی گیرند. این وضعیت تنها یک امتیاز برای ایران دارد و آن هم آگاهی مردم جهان نسبت به خباثت غربی ها است.

جانشین قرارگاه ثارالله تهران، درباره نقش فرانسه در برجام اظهار داشت: فرانسه پیش از این نیز در آزمون برجام رد شده است و در گذشته شاهد بودیم این کشور حتی نقش پلیس بد را بازی می کرد و به نوعی با آمریکا نقش مکمل را بازی می کردند. در حقیقت عملکرد این کشور بخشی از فرایند فریب است.

وی تاکید کرد: یا نباید تعهدی امضا شود و یا اگر امضا شد باید اجرا شود و به آن تعهد پایبند بود. اگر فساد در جهان زیاد می شود به این دلیل است که اینها در راس کشورها و قدرت ها قرار می گیرند و به همین جهت شاهد هستیم ترامپ و مکرون دروغ می گویند. امروز در فرانسه نیز شاهد اعتراضات گسترده هستیم اما حتی به مردمشان نیز پاسخی ندارند.

سردار کوثری با بیان اینکه فرانسه و دیگر کشورها قطعا به تعهدات خود عمل نمی کنند، عنوان کرد: همانطور که امام(ره) فرمودند اینها شیطان بزرگ هستند در حقیقت فرانسه و انگلیس فرزندان آمریکا به عنوان شیطان بزرگ هستند زیرا آن ها فقط می خواهند بر جهان حاکمیت کنند.

جانشین قرارگاه ثارالله تهران بیان کرد: اروپایی ها برای حفظ برجام صادق نیستند و حرف هایی که برای حفظ برجام می زنند برای فریب طرف مقابل است زیرا اساسا خود این مقامات اروپایی تصمیم گیرنده نیستند و کارتل های بزرگ دنیا و صهیونیسم ها شرایط را دیکته می کنند و این سیاست مداران عامل و بازیچه هستند.

مرتبط با این خبر

  • یاد مرگ، عاملی غفلت زدا است

  • ارائه خدمات دندانپزشکی با وجود شیوع بیماری کرونا

  • سیزده بدر؛ نقطه عطف همکاری مردم استان کرمانشاه در قرنطینه خانگی

  • تولید در کشور بلاتکلیف است/در زمینه تولید ، امیدی به دولت نیست

  • داشتن نگاه سیستماتیک به تولید یکی از الزامات تحقق« جهش تولید» در کشور است

  • مشاوره با روانشناس برای رفع مشکلات روحی و روانی پایدار لازم است

  • عیدانه‌های رادیو گفت و گو تا 20 فروردین ادامه دارد

  • آثار ویدئویی شانس بیشتری برای برگزیده شدن دارند

  • مدرسین آموزش در صدا و سیما مولفین کتب درسی هستند

  • واکاوی تاریخ موسیقی ایران