صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

همشهری آنلاین: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دسته‌بندی دانش‌آموزان ابتدایی در گروه‌های قوی‌تر و ضعیف‌تر تخلف است، تأکید کرد: والدین موارد را گزارش کنند.

به گزارش ایسنا، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تأکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تمرکز از آموزش به تمرکز بر امر تربیت، گفت: در مقطع ابتدایی برای تمرکز بیشتر بر تربیت دانش‌آموزان، برخی موانع مانند ممنوعیت کتاب‌های کمک درسی و کمک آموزشی به مدرسه، ممنوعیت برگزاری آزمون‌های تستی و مسابقات متنوع و با هزینه را ایجاد کردیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: دسته‌بندی دانش‌آموزان ابتدایی در گروه‌های قوی‌تر و ضعیف‌تر به شدت به روان آنها آسیب می‌زند و این کار از نظر اصول تربیتی مردود و حتی تخلف است. اگر والدین چنین مواردی را مشاهده کردند حتما به مرکز رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گزارش کنند.

حکیم‌زاده با اشاره به نقش اساسی معلمان به ویژه در مقطع ابتدایی، گفت: آموزگار دوره ابتدایی مسئول همه درس‌هاست و به جای چهار روز، پنج روز در مدرسه حضور دارد که این موضوع فشار زیادی به این قشر وارد می‌کند.

وی افزود: مسئولیت اصلی معاونت آموزش ابتدایی، برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های درسی این مقطع تحصیلی و ارزیابی و نظارت بر کیفیت انجام فعالیت‌هاست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سختی کار آموزگاران ابتدایی، اظهارکرد: ما برای این مسئله، یک طرحی تدوین کردیم. آموزگاران ابتدایی در گذشته به خاطر سختی کار، یک فوق‌العاده ویژه‌ای دریافت می‌کردند اما به تدریج این امتیاز شامل حال همه معلمان شد و تمایز آموزگاران ابتدایی از بین رفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: با همکاری شوراهای آموزش و پرورش، در تلاش هستیم پیشنهادی آماده و به وزیر ارائه کنیم تا سختی کار و ایجاد انگیزه برای ماندگاری در دوره ابتدایی که مورد تأکید سند تحول بنیادین است، در دریافتی آموزگاران این مقطع لحاظ شود و شرایط کار را برای آنها تا حدودی تسهیل کنیم.

حکیم‌زاده از وجود 49 هزار کلاس چندپایه آموزگاران سخن گفت و افزود: برخی آموزگاران در نقاط دوردست و صعب‌العبور با چند پایه دانش‌آموز در یک کلاس کار می‌کنند و کمتر دیده می‌شوند اما با همه این سختی‌ها زحمات زیادی متقبل می‌شوند.

مرتبط با این خبر

  • ساختار حمایتی برای معرفی آثار هنری ایران به دنیا نداریم

  • شش ویژگی اصلی شیعیان از منظر امام حسن عسکری (ع)

  • مربیان خارجی یا داخلی؟! مسئله این است

  • علت ناکارآمدی نظام برنامه ریزی در ایران چیست؟

  • بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس پیشینی باشد نه پسینی

  • افزایش اعتیاد بین حاشیه‌نشین‌ها

  • ساخت تجهیزات برای معلولان نیاز به سفارش‌دهنده دارد

  • انحراف 200 درصدی در بودجه دست اندازی به بیت المال است

  • 16 آذر؛ تاریخ ایستادگی دانشگاه

  • استفاده از نرم افزار برای کنترل کالاهای ورودی، مانع از قاچاق کالا می شود