صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار کرد: پاسخ کوبنده جهاد اسلامی به حملات رژیم صهیونیستی نشان از آمادگی فلسطینی‌ها دارد، بگونه‌ای است که پس از پنج سال، نخستین بار رژیم صهیونیستی حالت فوق العاده در تمام اراضی اشغالی اعلام می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص پاسخ مقاومت به جنایت صهیونیست ها در غزه با دکتر حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسن هانی زاده با اشاره به حمله ناگهانی هواپیماهای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق غزه که منجر به شهادت «بها ابوالعطا» و همسرش شد، گفت: جهاد اسلامی پس از این ترور، یکسری عملیات را با کمک گردان‌های قدس آغاز کرد که سبب شد ظرف دیروز از صبح تا کنون، رژیم صهیونیستی حالت فوق العاده در تمام اراضی اشغالی اعلام شود.

وی بیان کرد: مهمترین فرودگاه بین‌المللی رژیم صهیونیستی در پی حملات جهاد اسلامی به این رژیم تعطیل شده است و یک میلیون دانش آموز و دانشجو به زیر زمین رفتند و به این شکل فعالیت تحصیلی در فلسطین اشغالی تعطیل شده است. این اقدام نشان می‌دهد این آمادگی همواره بین رزمندگان فلسطینی و جنش‌های جهادی برای هرگونه حمله رژیم صهیونیستی وجود دارد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اظهار بر اینکه پاسخ کوبنده جهاد اسلامی به حملات رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف غزه نشان از آمادگی فلسطینی‌ها برای مقابله با اسرائیل دارد، عنوان کرد: شدت حملات جهاد اسلامی فلسطین و گردان‌های قدس به گونه‌ای است که پس از پنج سال، نخستین بار رژیم صهیونیستی حالت فوق العاده در تمام اراضی اشغالی اعلام می‌کند.

وی درباره سیاست‌های رژیم صهیونیستی توضیح داد: تلقی نتانیاهو این است که منطقه خاورمیانه از جمله عراق، لبنان و سوریه درگیر بحران‌های داخلی و منطقه‌ای است و در چنین شرایطی، حمله به این کشورها را آغاز کرد تا با نوعی زورآزمایی، واکنش جنبش‌های جهادی فلسطین را بسنجد. بر اساس اخبار به دست آمده، شماری از کشورهای غربی برای میانجی گری و پایان دادن به درگیری‌ها، راهی اراضی اشغالی خواهند شد و این اقدام نشان از نگرانی کشورهای غربی از پاسخ کوبنده جهادی است.

هانی زاده اشاره کرد: پس از چند سالی که وقفه‌ای در درگیری‌های داخلی فلسطینیان به وجود آمد، نتانیاهو تلاش می‌کند وضعیت را دچار آشوب کند تا شکست‌های گذشته خود را جبران کند.

مرتبط با این خبر

  • برای رسیدن به جهش تولید باید برآورد راهبردی از تولید داشته باشیم

  • تعداد قربانیان کرونا در جهان از 80 هزار نفر فراتر رفت

  • ویروس کرونا کماندار یک جنگ چند لایه از سوی امریکاست

  • برای مبارزه مؤثر با ⁧ کرونا⁩، رفع ⁧ تحریم‌ها⁩ی غیرقانونی آمریکا یک ضرورت است

  • ظرفیت بالای بازار سرمایه برای تامین مالی دولت و بخش خصوصی

  • اروپا و مسئولیت تاریخی شکست برجام

  • نقاهتگاه تهران استانداردترین نقاهتگاه مجهز شده در ایران است

  • افزایش اجاره‌بها در بهار امسال کمتر از نرخ تورم عمومی است

  • سیاست های مالی نظام بانکی در راستای جهش تولید اعمال شوند

  • هر مطلب درباره امام زمان (عج ) باید دارای سند روایی و قرآنی باشد