صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سرهنگ تورج کاظمی با بیان اینکه هیچگونه سایت رسمی در حوزه همسریابی وجود ندارد، گفت: پلیس اینگونه سایت‌ها را به هیچ وجه تأیید نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در مصاحبه با رادیو گفتگو اظهار کرد: با گسترش و پیشرفت فناوری، مجرمان نیز به همان نسبت از بستر‌های مختلف سوء استفاده می‌کنند.

وی درخصوص کلاهبرداری سایت‌های همسریابی در فضای مجازی افزود: مجرمان حوزه کاری خود را در این حوزه نیز گسترش داده اند، اما در مقابل، کاربران نیز در هر حوزه باید مراقب باشند تا در دام مجرمان گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: در حال حاضر سایت‌های دوست یابی و همسریابی بهانه و دستاویزی برای مجرمان برای انتشار صفحه‌های جعلی درگاه‌های بانکی شده است.

این مقام مسئول گفت: مجرمان به بهانه معرفی همسر و دوست و عضویت در سایت، کاربر را به صفحه‌های جعلی درگاه‌های بانکی هدایت و از آن‌ها درخواست پرداخت اینترنتی مبلغ ناچیزی می‌کنند، اما به محض ورود کاربر به این سایتها، اطلاعات حساب به سرقت می‌رود و مجرمان حساب بانکی کاربر را خالی می‌کنند، لذا توصیه می‌شود که کاربران به اینگونه سایت‌ها توجهی نکنند و عضو آن‌ها نشوند.

وی با بیان اینکه هیچگونه سایت رسمی در حوزه همسریابی وجود ندارد گفت: پلیس اینگونه سایت‌ها را به هیچ وجه تأیید نمی‌کند البته شاید سایت همسریابی باشد که کلاهبرداری نکند، اما از نظر رسمی، سایتی که دارای مجوز باشد، نداریم.

سرهنگ کاظمی در ادامه در رادیو گفتگو عنوان کرد: در حال حاضر بحث کارت سوخت و یارانه‌ها از موضوع‌های داغی است که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند و مجرمان فضای مجازی به همین بهانه مبالغ ناچیزی در حد هزار تومان را پیشنهاد می‌دهند تا کاربران وارد این صفحه‌ها شوند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تأکید کرد: کاربران به صفحه‌های غیررسمی و غیرمربوط به سازمان‌های دولتی اعتماد و هیچ وجهی واریز نکنند.

سرهنگ کاظمی یادآور شد: در صورتی که شهروندان به اینگونه سایت‌ها دسترسی پیدا کردند، می‌توانند گزارش خود را به سایت پلیس سایبر اعلام کنند و نیازی هم به مراجعه حضوری نیست، ضمن اینکه تهرانی‌ها می‌توانند از طریق تماس با شماره 110 گزارش خود را به همکاران ما اعلام کنند.

مرتبط با این خبر

  • کیک های مشکوک پروژه امنیتی است و ربطی به خطوط تولید ندارد

  • بانک مرکزی باید ارز را از حالت چند نرخی خارج کند

  • روحیه کارآفرینی فناورانه در ایران بسیار پایین است

  • چرا نمایندگان برای عضویت در کمیسیون سیاست خارجی صف می‌کشند؟

  • نمایشگاه آثار گرافیکی در خانه هنرمندان برپاست

  • سازمان مناطق آزاد موظف به تسهیلگری برای فعالان اقتصادی است

  • مجلس دهم در مبارزه با قاچاق و رفع تولید گام مؤثری برنداشت

  • دلیل بالا بودن شیوع چاقی در زنان سالمند چیست ؟

  • واکاوی مفهوم نفوذ در چارچوب بی‌سامانی تصمیم سازی

  • بازگشت همه نخبگان در شرایط فعلی منطقی نیست