خبرگزاری دانشجو: مسئولان، مخاطبان خاص بیانیه گام دوم انقلاب هستند

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران مسئولان را مخاطب خاص بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: یکی از پیشران‌های پیشرفت در کشور، علم و پژوهش است.

1398/11/23
|
10:32

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جلیل دارا مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در برنامه «بدون خط خوردگی» در خصوص دهه فجر و گام دوم انقلاب اسلامی ایران گفت: چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی سپری می‌کنیم که در سال گذشته خیلی از کسانی که دشمن انقلاب بودند، تمایل داشتند جمهوری اسلامی ایران چهل سالگی را نبیند. یک سال از آن خواسته شوم دشمنان می‌گذرد و ایران اسلامی با اقتدار بیشتر و پرقدرت‌تر از گذشته نه تنها در فضای منطقه بلکه در فضای بین الملل بیشتر حضور دارد.

دارا با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نکاتی را برای ورود به دهه پنجم انقلاب مطرح کردند که چنانچه مطابق این سرفصل‌ها عمل شود و مسئولین در همه دولت‌ها و بخش‌های مختلف کشور، آن‌ها را رعایت کنند، قطعا جمهوری اسلامی به درجه‌ای از پیشرفت و توسعه خواهد رسید که می‌تواند الگویی برای پیشرفت سایر کشور‌های منطقه به ویژه کشور‌های اسلامی باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس به سرفصل علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و پژوهش جایگاه بسیار بالایی در این حوزه کسب کرده است و اساسا یکی از پیشران‌های پیشرفت در کشور، علم و پژوهش است.

وی مسئولین را مخاطب خاص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: مسئولان حوزه‌های مختلف کشور، باید از ظرفیت‌های علمی کشور به خوبی در پیشبرد اهداف انقلاب در چهل سال دوم استفاده کنند. مسئولان باید شعار «ما می‌توانیم» که امام خمینی (ره) آن را مطرح کردند و با این نگاه که باید از توان و ظرفیت داخل استفاده شود، حوزه علم و فناوری کشور را مدیریت کنند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بیان کرد: در حال حاضر جمع کثیری در کشور وجود دارد که دستگاه اجرایی کشور باید از آن‌ها و تولید علمی که باید توسط آن‌ها صورت بگیرد که می‌توانند بند‌های حوزه علم، فناوری و همچنین پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را جامه عمل بپوشانند، حمایت کند.

دسترسی سریع