خبرگزاری شبستان: رفتار و کردارمان را علوی کنیم

مشاور فرهنگی تولیت مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: اگر ما ادعای دوستی و محبت امیرالمومنین (ع) را داریم باید اعمال و رفتارمان هم علوی باشد.

1398/12/25
|
10:40

خبرگزاری شبستان، گروه اندیشه:‌ برنامه «صبح و گفتگو» ویژه ولادت حضرت علی (ع) و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام دکتر عباس ابراهیمی، مشاور فرهنگی تولیت مسجد مقدس جمکران از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام ابراهیمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: این ایام و مناسبت ها فرصت مناسبی اند تا با سبک و سیره ائمه اطهار (ع) آشنا شویم.

وی افزود: در سیزدهم ماه رجب در خانه کعبه کسی متولد شد که دنیای کرامت، عظمت، دانش و محبت است، شخصیتی که خود فرمودند: «آیندگان مرا خواهند شناخت». فضائل امیرالمومنین (ع) به قدری زیادی بود که هیچ دشمن و مانعی نتوانست این فضیلت ها را بپوشاند.

مشاور فرهنگی تولیت مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: در روایات آمده که مبغوض ترین انسان ها نزد خداوند کسی است که امامی را قبول کند اما عملش مطابق با آن امام نباشد. اگر ما ادعای دوستی و محبت امیرالمومنین (ع) را داریم باید اعمال و رفتارمان هم علوی باشد یعنی طوری رفتار کنیم که مورد قبول حضرت باشد و آثار محبت به حضرت در اعمال و رفتار ما نمود پیدا کند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: پدر یکی از ارکان خانواده محسوب می شود و در کل یک معنای عام است، امروز هم در جریان شیوع ویروس کرونا شبکه بهداشت و درمان برای مردم پدری می کند و وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد و در مقابل ما هم باید اعتماد کنیم و وظایمان را به خوبی انجام دهیم.

مشاور فرهنگی تولیت مسجد مقدس جمکران در خاتمه ابراز کرد: اگر می خواهیم در روز ولادت امیرالمومنین (ع) به حضرت تاسی کنیم باید وظایف و مسئولیت هایمان را در هر جریان و برهه ای به خوبی انجام دهیم.

دسترسی سریع