خبرگزاری تقریب: مسجد قرارگاه جنگ نرم است

معاون تعلیم و تربیت و آموزش سازمان بسیج حقوقدانان کشور اظهار داشت: مسجد یک سنگر اسلامی است و محراب محل جنگ است و مسجد مرکز تعلیم و تربیت اسلامی است و بر همین اساس ما نباید مساجد را ترک کنیم.

1398/12/25
|
13:32

به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، "عظیم نوری" معاون تعلیم و تربیت و آموزش سازمان بسیج حقوقدانان کشور، در مصاحبه با رادیو گفت وگو با موضوع بررسی کارکردهای اصلی مساجد برای کاهش آسیب های اجتماعی، با اشاره به این که ما در حال حاضر با آمریکا و اسرائیل در جنگ تمام عیار هستیم، گفت: تشدید تحریم های اقتصادی از سوی آمریکا اولین راهبرد جنگی این کشور در قبال جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید.

وی افزود: آمریکا با هدف تحت فشار قرار دادن محور مقاومت و همسایگان ایران، فشارهای منطقه ای را تشدید می کند.

معاون تعلیم و تربیت و آموزش سازمان بسیج حقوقدانان کشوربا اشاره به این که آمریکا به دنبال تشدید جنگ نرم است، اظهار داشت: آمریکا با هدف حاکم کردن فرهنگ غربی در جامعه ایران و از بین بردن ارزش ها راهبرد جنگ نرم را به شدت پیگیری می کند.

وی با اشاره به این که دشمنان ما در حوزه فردی و جریانی تداوم نفوذ را حفظ می کنند، عنوان کرد: تداوم حمایت از عناصر و جریان ها و تشکل های غربی از جمله مهم ترین راهبردهای آمریکا و اسرائیل بر علیه ایران هستند.

عظیم نوری با بیان این که ما باید از ظرفیت قدرت های نرم خود به خوبی استفاده کنیم، عنوان کرد: مساجد مهم ترین ظرفیت قدرت نرم در کشور را تشکیل داده اند.

وی با اشاره به توصیه حضرت امام خمینی (ره) در مورد مساجد، توضیح داد: مسجد یک سنگر اسلامی است و محراب محل جنگ است و مسجد مرکز تعلیم و تربیت اسلامی است و بر همین اساس ما نباید مساجد را ترک کنیم.

معاون تعلیم و تربیت و آموزش سازمان بسیج حقوقدانان کشورافزود: مساجد از جمله عناصری هستند که اسلام به آن وابسته است.

وی با بیان این که دشمن همواره به دنبال تضعیف اسلام و انقلاب اسلامی گام برمی دارد، اظهار داشت: دشمن ما نمی تواند اقتداری که ریشه در آموزه های دینی دارد را قبول کند.

عظیم نوری اضافه کرد: در حال حاضر دشمن اسلام های متعددی را طراحی کرده و در کشورهای مختلف به مردم تجویز می کند.

وی ادامه داد: امروزه دشمن اسلام تکفیری و سکولار را در مقابل اسلام ناب و درست تهیه کرده است.

معاون تعلیم و تربیت و آموزش سازمان بسیج حقوقدانان کشور با بیان این که ما باید در تعاریف مساجد به بازتعریف برسیم، عنوان کرد: امام خمینی (ره) می فرمایند که همه باید سعی کنیم تا حال و هوای مساجد به حال مساجد صدر اسلام نزدیک شود.

وی با بیان این که مسجد نباید صرفا محلی برای عبادت و نیایش باشد، تصریح کرد: مسجد قرارگاه جنگ نرم است و باید در راستای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی پیشگام باشد.

دسترسی سریع