ایلنا: ضدعفونی روزانه بیش از 200 نقطه از تهران توسط آتش‌نشانان

​سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: روزانه بیش از 200 نقطه توسط آتش نشانان با استفاده از 230 خودروی سبک و سنگین عملیاتی پاکسازی و ضد عفونی می شود.

1398/12/28
|
10:25

به گزارش ایلنا، جلال ملکی با بیان اینکه به دستور معاون خدمات شهری شهرداری تهران که ریاست کارگروه بهداشت محیط و پسماند ستاد مقابله با بیماری کرونا را بر عهده دارد، سازمان آتش نشانی برای ضد عفونی اماکن و معابر عمومی وارد کار شده است، گفت: همکاران آتش نشان شبانه روز در اماکن عمومی و معابر مشغول فعالیت ضد عفونی و پاکسازی هستند.

وی اضافه کرد: روزانه بیش از 200 نقطه توسط آتش نشانان با استفاده از 230 دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین عملیاتی و حدود 600 تا 650 نفر آتش نشان پاکسازی و ضد عفونی می شود. آتش نشانها در حدود 1500 نفر ساعت در شبانه روز فعالیت دارند تا محیط را برای استفاده مجدد شهروندان آماده کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران درباره بخش هایی که اقدام به ضدعفونی و پاکسازی شدن می شوند توضیح داد و گفت: در ابتدا اماکن عمومی در دستور کار بود، اما رفته رفته محیط پیرامون بیمارستان ها نیز به افراد سپرده شد و حتی گرم خانه ها که محل استراحت بعضی افراد است نیز به آتش نشانی سپرده شده است.

وی به طراحی یک خودرو توسط سازمان آتش نشانی برای استفاده در عملیات ضد عفونی معابر اشاره کرد و گفت: طراحی و حتی ساخت بیشتر بخش های این خوردو توسط مهندسین سازمان آتش نشانی صورت گرفته است که پنج روز قبل رونمایی شد. این خودرو در امر ضد عفونی کردن معابر بسیار موثر است؛ به گونه ای که در هر دقیقه بین 60 تا 110 لیتر مواد مخصوص را می تواند تا شعاع 25 متر و ارتفاع چهار متر پمپاژ کند و این یعنی در حال حرکت می توان یک خیابان عریض و طویل مانند خیابان آزادی را ضد عفونی کرد.

ملکی ابراز کرد: تا چند روز آینده حداقل چهار خودروی دیگر از این مدل ساخته خواهد شد و هم اینک تمام نیروی متخصص سازمان آتش نشانی و گروه های دیگر، شبانه روز در حال کار هستند تا این خودروها به ناوگان خودرویی ضد عفونی شهری اضافه شوند.

دسترسی سریع