خبرگزاری دفاع مقدس: آغاز مرحله دوم رزمایش «همدلی مومنانه» تهران در 313 ایستگاه

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: از امروز مرحله دوم رزمایش «همدلی مومنانه» تهران با نقش آفرینی مردم در در 313 ایستگاه آغاز می‌شود.

1399/02/22
|
07:50

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در گفت‌وگویی رادیویی با اشاره به اینکه بعد از پیام مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان در خصوص ضرورت برپایی یک رزمایش «کمک مومنانه» در کشور همه دستگاه‌ها و نهادی مختلف همچون سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان، بسیج، سازمان اوقاف و غیره به میدان عمل آمدند، اظهار داشت: تاکنون موفق شدیم 200 هزار سبد کالا توزیع کنیم که این مربوط به مرحله اول است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم که از امروز (20 اردیبهشت، مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان) آغاز می‌شود و به مدت سه روز هم ادامه خواهد داشت، قرار است در چهار نقطه تهران شامل حسینیه فاطمه الزهرا (س) سپاه محمد رسوال الله (ص) تهران بزرگ، مسجد امام سجاد (ع) در فلکه دوم صادقیه، مهدیه امام حسن (ع) در خیابان آزادی و ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) در منطقه 7 تهران جمع آوری، آماده سازی و شروع به توزیع کمک‌ها انجام شود.

سردار یزدی افزود: در این مرحله 100 هزار سبد معیشتی کالا توزیع خواهد شد، که امروز روز اول خواهد بود. در روز دوم در 23 نقطه و 19 ناحیه و 4 اداره و قشر دولتی این برنامه‌ها ادامه خواهد داشت و در روز سوم هم در 50 مسجد محوری برنامه‌ها ادامه خواهد داشت. در مجموع هم در 313 ایستگاه جمع آوری از ساعت 15 الی 22 آماده جمع آوری کمک‌های مردمی و بسته بندی و توزیع هستیم.

وی تأکید کرد: در این مرحله می‌خواهیم به صورت تکمیلی اقدامات مرحله قبلی را دنبال و اطمینان پیدا کنیم که هیچ کس از قلم نیفتاده است؛ با ایجاد بانک اطلاعاتی که در سپاه صورت گرفت قصد داریم تمام کسانی که مشمول این کمک‌ها بودند را از کمک‌ها بهره‌مند کنیم؛ لذا از مردم هم خواهش می‌کنیم اگر کسی را می‌شناسند که می‌توانند مشمول این کمک‌ها شوند از طریق پایگاه‌های بسیج و مساجد معرفی کنند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ گفت: همزمان با توزیع این سبدهای کالا، تعداد 1000 سبد جهیزیه را در هزار مسجد تهران در حال آماده سازی هستیم که امیدواریم این تعداد تا پایان ماه مبارک رمضان به 5 هزار جهیزیه برسد؛ از سوی دیگر به دنبال این هستیم که در درمان افراد با شرایط خاص هم کمک کنیم و برای اشتغال کسانی هم که در موضوع کرونا دچار مشکل شدند کمک هایی انجام دهیم.

وی با تشکر از نهاد‌های مختلف دست اندرکار برپایی رزمایش همدلی مومنانه از جمله شهرداری تهران، بنیاد مستضعفان، اوقاف، هیات‌های رزمندگان و غیره گفت: در این رزمایش افرادی از اقلیت‌های مذهبی از جمله زرتشتیان، کلیمیان و ارامنه تهران هم مشمول دریافت کمک‌ها شدند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ تصریح کرد: برگزاری رزمایش همدلی مومنانه در کل کشور صورت گرفته است که سپاه محمد رسول الله (ص) در شهر تهران متولی برپایی آن بوده و در شهرهای استان تهران هم سپاه سید الشهدا (ع) این وظیفه را برعهده دارد؛ البته سبد‌های معیشتی که به خانواده‌ها داده می‌شود فاقد هیچ نشانی از نهاد‌ها و ارگان هاست و تنها در آن عبارت «کمک‌های مردمی در اردوگاه رهبری» درج شده است.

دسترسی سریع