روزنامه كیهان: رادیو گفت وگو صدای روشنگری و بیداری است

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهانه چهاردهمین سالگرد تأسیس شبکه رادیویی گفت‌وگو اظهار داشت: در عصری که ارتباطات در بخش‌های مختلف تلاش دارد اذهان را به خود معطوف سازد و جنگ اراده‌ها را رقم می‌زند.

1399/02/27
|
13:55

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهانه چهاردهمین سالگرد تأسیس شبکه رادیویی گفت‌وگو اظهار داشت: در عصری که ارتباطات در بخش‌های مختلف تلاش دارد اذهان را به خود معطوف سازد و جنگ اراده‌ها را رقم می‌زند، بهره‌گیری از افکار عمومی و تحقق امنیت روانی بسیار اهمیت می‌یابد. در این میان رادیو گفت‌وگو در نبرد رسانه‌ای برای تسخیر اراده‌ها جایگاهی ویژه دارد.

وی افزود: برنامه‌سازان با در نظر‌گیری منطق رسانه، متخصصین و مسئولان هر حوزه را دعوت و بحث را به زیبایی شکل می‌دهند. در کشوری که فرهنگ اظهارنظر با هر میزان اطلاعات در جامعه ظهور و بروز دارد، کار رادیو گفت‌وگو در پیاده‌سازی خرده فرهنگِ گفت‌وگو بدیع و نو بوده و اگر مطلعان را در کنار متخصصان گردآوری کند، مخاطبان بیش از پیش مجاب خواهند شد. این شبکه همچنین در ارتقای سواد رسانه‌ای مردم راهگشاست. چنانچه افشاگری در باب سم‌پاشی معاندان، ذهن جوانان را به سمت واقعیت‌های عینی و ملموس سوق می‌دهد. روشنگری افکار عمومی و شناخت عملیات روانی و رسانه‌ای دشمن و پاسخ به شبهه‌افکنی رسانه‌های فارسی زبان، منجر به ارائه تصویر واقعی از موضوعات مورد گفت وگوست.

سردار شریف افزود: با توجه به این شاکله ارزشمند که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر تفکر و اندیشه جهانی است و با دانستن این نکته که اندیشه‌ای منحصر به فرد است که بر گرفته از وحی الهی و اهل‌بیت(ع) و بسیار غنی باشد، لذا تفکر انقلاب و امام(ره) باید دست‌مایه رسانه‌هایی نظیر رادیو گفت‌وگو قرار گیرد. انقلاب اسلامی منادی فرهنگ دینی است که نوع نگاه به خانواده، سالمندان، اقشار ضعیف و همیاری، جزء مولفه‌های برترساز رسانه و خاصه رادیو گفت‌وگو برای هرچه بالاتر بردن‌ تراز نظام و کشور است.

دسترسی سریع