روزنامه دنیای اقتصاد: کار همراه اول و ایرانسل به دادگاه کشید

مهر : معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از رسیدگی به پرونده تخلف افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در دادگاه تعزیرات حکومتی خبر داد.

1399/05/12
|
12:45

جواد احمدی در یک برنامه رادیویی در رابطه با موضوع کم‌فروشی بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشت که حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: این موضوع در بحث اپراتورها یک مقدار پیچیده‌تر است چرا که تنظیم‌کننده‌ آن سازمان ارتباطات و تنظیم مقررات و کمیسیون تنظیم مقررات است که دستگاه‌های مختلف در آن عضو بوده و دبیر آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

احمدی درباره افزایش یک باره نرخ بسته‌های اینترنتی از سوی اپراتورهای تلفن همراه گفت: از 18 تیر این اتفاق افتاده و موضوع این بوده که سیستم فروش این بسته‌ها از طریق کدهای USSD (پرداخت آنی)، پورتال و فروشگاه‌های مجازی بوده‌است. این درحالی بوده که 80 درصد مردم از کدهای USSD استفاده می‌کردند.

وی تصریح کرد: در یک برنامه‌ریزی بسته‌های پر‌مصرف‌تر که مطلوبیت برای مصرف‌کنندگان داشته‌اند و کد USSD حذف‌شده است. معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بیان کرد: این قیمت‌ها اکنون در سبد مصرف‌کننده افزایش پیدا کرده و اپراتورها نیز بخش‌هایی را همچون ترافیک داخلی و بین‌الملل اضافه کردند که این موارد قابل بررسی است و هم اکنون در دادگاه تعزیرات پرونده در حال بررسی و شکایات رسیدگی می‌شود.

دسترسی سریع