خبرگزاری ایمنا: افزایش 23 درصدی توزیع بذر گندم میان کشاورزان

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی از برنامه کشت گندم در سطح 6 میلیون هکتار از مزارع در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: تاکنون 380 هزار تن بذر مرغوب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

1399/09/01
|
13:05

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سرافرازی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد عالی زراعت با حضور وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در نشستی که در خصوص کشت پاییزه بود، مشخص شد سطح زیر کشت گندم برای امسال شش میلیون هکتار برنامه‌ریزی شده است که تاکنون سه میلیون و 600 هزار هکتار معادل 60 درصد برنامه محقق شده است.

وی افزود: برای دست‌یابی به هدف تعیین شده، 380 هزار تن بذر مرغوب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته رشد 23 درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید «جو» تصریح کرد: این محصول یکی از نهاده‌های مورد نیاز صنعت دامپروری است و نزدیک به یک میلیون هکتار از اراضی کشت شده است که نسبت به سال قبل در جو آبی 23 درصد و در جو دیم 16 درصد رشد داشته‌ایم.

سرافرازی گفت: امسال برای کشت کلزا به اندازه 233 هزار هکتار، قرارداد منعقد شده و تاکنون سه میلیون و صد هزار چغندرقند بهاره تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: تولید چغندر پاییزه یکی از سیاست‌های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه سازگاری با اقلیم و بهره برداری بهینه از آب باران است و در این راستا برای 28 هزار هکتار زمین قرارداد منعقد و تاکنون 24 هزار هکتار کشت انجام شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: جهانگیری در این نشست بر ضرورت حمایت از کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی تاکید کردند و کشاورزان را پر تلاش‌ترین و زحمتکش‌ترین اقشار جامعه عنوان کردند.

دسترسی سریع