خبر گزاری خانه ملت کریمی قدوسی : ضمانت اجرایی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا ضروری است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید ضمانت اجرایی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا دیده شود، آمریکایی ها در قانون گذاری هایشان ضمانت اجرا تعریف می کنند، بنابراین باید ضمانت اجرایی این طرح دیده شود.

1396/05/09
|
09:00

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد کریمی قدوسی با اشاره به ضوروت و اهمیت طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا گفت: در سطح معادلات بین الملل کشورهایی که به لحاظ قدرت رسانه، قدرت مادی و ساختاری جلوتر از دیگران هستند تلاش بر این دارند که تمام اقدامات خود را بر چارچوب قوانین داخلی و قوانین بین المللی پیش ببرند. لذا مبارزه با دولت های مستقل و ملت ها را با گذراندن قوانینی در کنگره و در سنا و بعضا در سازمان ملل و شورای امنیت، چهره قانونی می بخشند تا هدف نهایی که می خواهند پیاده کنند و بگویند ما بر اساس قانون جلو رفتیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، افزود: جمهوری اسلامی هم باید بر اساس این منطق مقابله به مثل کند. مبارزه با آمریکا یکی از آرمان های انقلاب است ولی این باید به قانون هم تبدیل شود، قانونی که تمام بخش های مرتبط با جمهوری اسلامی مثل قوه قضائیه و قوه مجریه و سایر دستگاه ها را موظف کند تا طبق این قانون در حفظ آرمان های انقلاب در مقابله با دشمنی های امریکا اقدام کنند.

نماینده مردم مشهد طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا را بسیار خوب برشمرد و اظهار داشت: این طرح خیلی از بخش های مبارزه با استکبار را در چارچوب قانون تعریف کرده و برای آن وزن و اندازه معین کرده است. حوزه اتباع، تحریم ها، مسایل امنیتی و حمایت از جریان های مستقل و مقاومت در منطقه در این طرح دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اظهار به اینکه ضمانت اجرایی این طرح باید دیده شود، تصریح کرد: نقدی در کمیسیون امنیت بر این طرح داشتیم که باید ضمانت اجرایی این طرح دیده شود، آمریکایی ها در قانون گذاری هایشان ضمانت اجرا تعریف می کنند، تیم هوشمند رصد تحریم ها را مشخص می کنند و به کشورها سفر می کنند و کشورهایی که با ما مبادلات داشتند، جریمه های سنگینی را از آنها دریافت می کردند بنابراین باید ضمانت اجرایی این طرح دیده شود.

کریمی قدوسی در خصوص روند تصویب این طرح خاطر نشان شد: در اینگونه مسایل اجماع ملی حرف اول را می زند لذا اتفاق آراء در این طرح هم پاسخی است در مقابله با اقدامات کنگره آمریکا.

به گزارش رادیو گفت و گو، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دستگاه قوه قضائیه ایران پتانسیل مرجع بودن برای همه مظلومان ستمدیده جهان را دارد، گفت: مدعی اصلی برای حفظ حقوق عامه بشر در دنیا، اسلام است و جمهوری اسلامی تنها حکومتی است که پرچم اسلام ناب را بلند کرده و باید دستگاه قضائیش هم در این عرصه وارد شود و اگر نیاز به ساختار و سازمان جدید دارد به سامان برساند و با توجه به اینکه همه دنیا متاثر از ظلم و نابرابری در عرصه بین المللی هستند قطعا اقدامات قوه قضائیه جمهوری اسلامی اثرگذار می شود و به تدریح رشد می کند.

گفتنی است برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو با موضوع نگاهی به طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و با حضور محمدجواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به روی آنتن رفت./

دسترسی سریع