فیشینگ نشوید!

این روزها که اکثر خریدها و تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت انجام می‌شود هکرها هم دست به کارشده‌اند تا با سرقت اطلاعات کاربران از آن‌ها سرقت کنند.

فیشینگ یک روش کلاهبرداری و سرقت اینترنتی است که در آن هکر سعی می‌کند اطلاعات و رمزهای عبور شما را سرقت کند.

فیشینگ انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها از طریق ایمیل است. در این شیوه کلاهبردار با ارسال ایمیل‌های فریبنده به قربانی‌هایش سعی می‌کند آن‌ها را مجاب کند که اطلاعات بانکی‌شان را وارد کنند. به‌عنوان مثال طوری نشان می‌دهد که این ایمیل از طرف بانک ارسال شده و باید اطلاعات بانکی‌اش را بفرستد یا اینکه در ایمیل‌ها شما را با وعده‌هایی مانند اینترنت رایگان، تخفیف‌های عجیب و باورنکردنی یا برنده شدن، به سمت سایت‌های مخرب می‌برند. در حالی که شما فکر می‌کنید این ایمیل از طرف سایت یک بانک یا سازمان معتبر است.

بهترین کار این است که وقتی ایمیل مشکوکی برایتان آمد از خودتان بپرسید آیا منتظر چنین ایمیلی بودید؟ سعی کنید برای ورود به سایت موردنظر روی لینک‌های ایمیل شده کلیک نکنید بلکه مستقیماً به سایت اصلی بروید و همان‌جا نام کاربری و رمزتان را وارد کنید. به ایمیل‌های مشکوک جواب ندهید و هیچ‌وقت پیوست‌های آن‌ها را باز نکنید.

همیشه یادتان باشد که هیچ شرکت، سازمان یا نهاد معتبری از طریق ایمیل از شما نمی‌خواهد که اطلاعات کاربری خود را در اختیارشان بگذارید.

1400/07/21
|
07:15
دسترسی سریع