وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: بردیا کیارس "علمدار" را رهبری می‌کند

امیرزاده در مصاحبه با رادیو گفت و گو خبر داد: ارکستر سمفونی "علمدار" به رهبری بردیا کیارس در تالار وحدت اجرا می‌شود.

1399/07/06
|
14:10

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از رادیو گفت و گو، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه با بخش ویژه "باسخنگویان" در برنامه زنده "رویداد" با اشاره به چند رخداد مثبت طی هفته جاری اظهار کرد: بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران را پیش رو داشتیم که از 23 شهریور ماه بصورت مجازی آغاز شد و در رشته‌های ارتباط تصویری، خوشنویسی، طراحی، عکاسی، کاریکاتور و نگارگری و هنرهای جدید، با وجود شرایط کرونایی استقبال خوبی را در پی داشت.

وی ادامه داد: نزدیک به 1034 نفر در این دوره از جشنواره تجسمی جوانان شرکت و در مجموع 6725 اثر به دبیرخانه ارسال کردند؛ درحالی که در شرایط کنونی پیش بینی نمی‌کردیم استان‌ها از این جشنواره استقبال کنند ولی به لطف خدا، 26 استان با 150 هنرمند در این دوره حضور یافتند.

امیرزاده خاطرنشان کرد: تا ساعاتی دیگر نخستین جشنواره فیلم کرمان آغاز به کار کرده و بمدت سه روز (دوم مهرماه) ادامه دارد.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم کرمان با حضور محدودی از فیلمسازان و علاقمندان برگزار خواهد شد، گفت: این رخداد سینمایی کشور از امشب ساعت 20 در فضای باغ موزه هرندی کرمان شکل می‌گیرد.

امیرزاده ویژگی این جشنواره را ناظر بر بخش ویژه "یادمان سردار سلیمانی" دانست و تصریح کرد: تلاش داریم به اندازه‌ای هرچند ناچیز، حق این سردار بزرگ ایرانی را پاس بداریم؛ آنچه امروز داریم حاصل خون با برکت شهدا از جمله حاج قاسم سلیمانی است که باید حقی کوچک را در برابر این بزرگان ادا کنیم.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطای اختیارات ویژه به اتحادیه یکپارچه تهیه کنندگان سینما را از سیاست‌های کلان وزارتخانه متبوع‌اش دانست که روز گذشته اتفاق افتاد و در این باره گفت: نباید درباره امور تصدی گرایانه که امکان واگذاری به صنف را دارد، دریغ کنیم.

امیرزاده با بیان این مطلب افزود: مجموعه‌های حاکمیتی، وزارتخانه‌ها و بخش‌های اجرایی کشور معمولا به سختی وظایف را به بخش خصوصی می‌سپارند؛ در حالی که در زمینه فعال شدن بخش خصوصی، اصلی قانونی داریم و از طرفی این مهم تکلیفی است که بر گردن ماست تا اقدامات تصدی گرایانه را به بخش خصوصی واگذار کرده و خود به نقش‌های فعالِ سیاست گذاری و اعمال نظارت بپردازیم.

وی واگذاری اختیارات از سوی آقای انتظامی (رئیس سازمان سینمایی) را قدمی مثبت در حوزه واسپاری کارها به بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: در این واگذاری 4 موضوع در نظر است؛ نخست اینکه نظام نامه تهیه کنندگی با جمع بندی نظرات ظرف یک هفته نهایی می‌شود تا بدانیم چه اختیاراتی قادر به واسپاری است.

امیرزاده ادامه داد: مرحله بعدی ارزیابی و تایید متقاضیانِ تهیه کنندگی سینماست تا افراد در برخورد با نظامات اداری وزارت ارشاد، دچار تعارض نشوند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد همچنین از نظارت عالیه این نهاد بر کار این صنف سخن گفت و افزود: نمایندگان اتحادیه جدیدالتاسیس در شورای پروانه ساخت سینما و پروانه نمایش عضویت داشته و صاحب رأی هستند.

امیرزاده همچنین مرحله دوم صدور هنرکارت را دیگر خبر خوب هفته جاری برشمرد و در ادامه اختصاص460 میلیارد دلار به حوزه صادرات پوشاک را از دیگر اقدامات خواند.

وی گفت: موسیقی نمایش "علمدار" با 72 نوازنده در ارکستر سمفونی تهران به رهبری بردیا کیارس روایت خواهد شد.

وی همچنین به روایت گری افرادی چون داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، فرهاد قائمیان و هادی حجازی فر و... اشاره کرد و گفت: در این زمینه 72 روایت داریم که در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

دسترسی سریع