خبرگزاری آنا: سرانه دانش‌آموزی ساخت مدارس در تهران پایین است

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس اظهار کرد: استان تهران جزو مناطق با سرانه پایین است و 300 میلیارد تومان اعتبار در سال 1399 فقط از سوی خیرین در نظر گرفته شده است.

1399/07/08
|
12:14

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت آموزش‌وپرورش، مهرالله رخشانی‌مهر درباره وضعیت تجهیز و نوسازی مدارس سراسر کشور و برخی از اقدامات این سازمان با کمک خیرین برای افزایش فضای آموزشی کشور گفت: استان‌های یزد و ایلام دارای بیشترین سرانه دانش‌آموز هستند و استان‌های البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و تهران دارای کمترین سرانه دانش‌آموز هستند.

وی با بیان این‌که در مجموع در 10 استان کشور مجموعه سرانه دانش آموزان زیر خط میانگین هستند و 21 استان بالای خط میانگین محسوب می‌شوند، گفت: از سال 1396 در حوزه اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور اتفاقات خوبی رخ داد و سازمان برنامه‌ و بودجه اقدام به تأمین سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی این حوزه با خیرین کرده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به برخی از اعتباراتی که برای توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌ شده است، افزود: چهار استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمان حوزه‌هایی هستند که لازم است توجه ویژه‌ای به آن‌ها برای افزایش سرانه دانش‌آموزی صورت بگیرد و خوشبختانه خیرین نیز در آنجا حضور دارند.

رخشانی‌مهر افزود: کمک خیرین در سال 1398 به استان سیستان و بلوچستان 70 میلیارد تومان بود که در سال 1399به 180میلیارد تومان ارتقاء یافته است.

وی ادامه داد: استان تهران جزو مناطق با سرانه پایین است و 300 میلیارد تومان اعتبار در سال 1399 فقط از سوی خیرین در نظر گرفته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تصریح کرد: دولت هم سهم خود را در پروژه‌های مشارکتی از200میلیارد تومان سال 1396به 2350میلیارد تومان در سال 1399 افزایش داده است.

دسترسی سریع