ایرنا: عرضه روزانه گوشت مرغ با قیمت های مصوب ادامه دارد

تهران - ایرنا - رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: روزانه حدود 650 تن مرغ گرم با قیمت 18 هزار و 500 و 300 تن مرغ منجمد با قیمت 15 هزار تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران توزیع می شود.

1399/09/12
|
14:38

به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «علیمراد سرافرازی» ضمن یادآوری افزایش ناگهانی قیمت مرغ در بازار افزود: وزارت جهاد کشاورزی و برخی از دستگاه های دیگر برای تنظیم بازار به وزارت صنعت که مسوول اصلی تنظیم بازار است کمک کردند و قیمت مرغ که در میدان بهمن تهران به 35 هزار تومان رسیده بود، به 18 هزار و 500 تومان کاهش یافت.

وی اضافه کرد: این روند تا متعادل شدن قیمت مرغ در تهران و دیگر شهرستان ها ادامه پیدا خواهد کرد و برای جلوگیری از تشکیل صف در این شرایط کرونایی، با چند استارت آپ نیز هماهنگ شده تا مرغ را درب منزل مردم تحویل دهند.

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی از بازدید سرزده خاوازی وزیر جهاد کشاورزی از میدان بهمن خبر داد و گفت: با توزیع گسترده هیچ صفی در این میدان وجود نداشت.

کشت فراسرزمینی نهاده های دامی در 9 کشور

وی با بیان اینکه در کشور به دلیل شرایط اقلیمی و کمبود آب امکان تولید برخی از نهاده های مورد نیاز صنعت دام و طیور مانند ذرت که یک گیاه تابستانه است، وجود ندارد، اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی طرحی را در دستور کار قرار داده که در صورت تامین الزامات آن، اجرای آن برای سال آینده با تولید ارقام جدید ذرت و گیاهان کم آب بر مانند ارزن صورت می گیرد.

سرافرازی از کشت فراسرزمینی گفت و عنوان کرد: این اقدام در دستور کار قرار دارد و حداقل با هشت یا نه کشور توسط بخش خصوصی برای کشت فراسرزمینی همکاری می کنیم و تولیدات را وارد کشور می کنند و قصد داریم این ارتباطات را گسترده تر کنیم.

دسترسی سریع