مستند «گرگ تنها»

اسنادی از نقش تلگرام در حوادث تروریستی کشورهای مختلف جهان

پاول دوروف موسس تلگرام مدعی است که این پیام رسان، امنیت بالایی دارد و حریم شخصی افراد، کاملا امن است. اما هماهنگی‌های تعداد چشمگیری از حوادث تروریستی در کشورهای مختلف جهان، از طریق همین پیام رسان انجام شده است و حتی دولت های اروپایی مانند انگلیس ، فرانسه ، روسیه و چند کشور دیگر به دلیل استفاده تروریست ها از این پیام رسان آن را محدود کرده اند.

موسس تلگرام در پاسخ به سوال خبرنگار یک سایت مشهور فناوری مبنی بر اینکه باوجود اطلاع از نقش پیام رسان تلگرام در حوادث تروریستی، بازهم آیا راحت به رخت خواب می رود؟ ، علاوه بر طفره رفتن از پاسخ صریح، حریم شخصی افراد را بهانه این موضوع اعلام کرد. در حالی که باید پرسید حریم شخصی تروریست ها از جان صد ها انسان قربانی این حملات مهم تر است؟

این درحالی است که حتی برخی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مشهور تر و پرمخاطب تر از تلگرام سعی می کنند نه تنها در برابر تروریسم بلکه حتی در برابر اخبار جعلی برای اعتبار خود تا حدی پاسخگو باشند تا موجب به هم خوردن نظم جوامع مختلف جهان نشوند.

مستند «گرگ تنها» نشان می‌دهد که موسس تلگرام با بهانه تراشی و فاش نکردن اطلاعات تروریست ها و ایجاد حاشیه امن برای آنان، چگونه به صورت غیر مستقیم در خون هزاران قربانی تروریسم دخیل است .

1397/02/17
|
09:46
دسترسی سریع