صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در نشست خبری که عصر امروز در استودیو رادیو گفتگو برای تشریح برنامه‌های این سازمان در تابستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج محصول تفکر الهی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: سازمان بسیج و بسیجیان به 22 قشر تقسیم شده و فعالیت آن‌ها محدود به یک حوزه نمی‌شود یکی از فعالیت‌های مهم بسیج پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و سوق دادن فعالیت‌های بسیجیان جوان به سمت مسائل است ما به دنبال نقش آفرینی بسیجیان در عرصه‌های مختلف هستیم. جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی است و نیازمند حضور پررنگ و متفکرانه بسیج و مردم شریف مان در حوزه‌های مختلف اندیشه‌های و اجرائی و عملی است، بخشی از این فعالیت‌ها در قالب بسیج سازندگی صورت می‌گیرد که ورای ساختار اداری و سازمانی است.

زهرایی سازمان بسیج سازندگی را تنها سازمان متولی حرکت‌های جهادی دانست و گفت: تقویت گروه‌های جهادی یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب است و در حکم ایشان برای سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم بر افزایش و ساماندهی گروه‌های جهادی تاکید داشتند و این مهم یکی از مطالبات ایشان از بسیج و بسیجیان است بر همین اساس بیش از 11 هزار گروه جهادی تاکنون تشکیل شده و در سراسر کشور در حال فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند ما تلاش کردیم و فعالیت‌های گروه‌های جهادی را هدفمند و جغرافیا محور کنیم.

وی در خصوص تلاش‌ها و فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی در راستای تحقق شعار سال نیز بیان کرد: بخش اعظمی از فعالیت‌های بسیج سازندگی معطوف به تولید و تکمیل چرخه تولید است هدف بسیج سازندگی کمک به دولت پیشبرد اهداف بلند انقلاب اسلامی است به همین دلیل در راستای پیشبرد این اهداف بیش از 200 هزار نفر را تاکنون آموزش‌های ابتدایی اشتغال اشتغال‌های زود بازده داده ایم و بعد از اعطای گواهی نامه تخصصی مرحله سوم اعطای وام به این افراد است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ما به دنبال تخصصی کردن گروه‌های جهادی هستیم تا متناسب با شرایط و نیاز کشور بتوانند اقدام کنند در همین راستا بیش از 200 گروه جهادی در راستای اقتصاد مقاومتی در حال فعالیت هستند همچنین بنابراین نیازی که احساس شد پیش‌بینی کرده‌ایم هر شهرستان 1 گروه جهادی واکنش سریع داشته باشد تا با اعلام نیاز گروه‌ها بتوانند در منطقه هدف حضور یافته و نیاز‌های جامعه هدف را پوشش دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات سازمان بسیج سازندگی در حادثه سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در حادثه سیل اخیر بیش از 2 هزار گروه جهادی حضور داشتند که فعالیت و خدمت‌های فراوانی داشته و همچنین بنابر توافقات انجام شده 20 هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده برای ساخت بسیج سازندگی واگذار شد کتابخانه این 8 هزار واحد آن توسط دولت تامین اعتبار شده و طی شش ماه این واحد‌ها ساخته و تحویل مردم می‌شود.

زهرایی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های ما توانمند سازی جوامع محلی با توجه به نیاز‌های خودشان است البته آموزش‌های لازم و تربیت افراد جهادی یکی از رسالت‌های ما در مناطق مختلف است و هم اکنون حدود 18 هزار گروه جهادی داریم که به موقع و در موارد مختلف به خدمت رسانی و کمک به مردم می‌پردازند.

مرتبط با این خبر

  • دشمن می‌ترسد پیاده‌روی اربعین به تمدن مهدوی تبدیل شود

  • روح‌الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

  • «چهل پرده اشک» از اربعین حسینی روایت می کند

  • تلاش بی سرانجام مزدوران وهابی در ضربه زدن به عظمت اربعین حسینی(ع)

  • صحبت کردن از FATF با وجود خروج آمریکا از برجام بی معنی است

  • از فیلترینگ سایت های دانلود فیلم بی اطلاع هستم

  • واکاوی شرایط پیشکسوتان حوزه تئاتر

  • بایو سنسور نیاز به زیرساخت های کلان ندارند؛ بخش خصوصی قوی تر وارد شود

  • تکلیف معترضان به حذف یارانه به زودی مشخص می‌شود

  • اربعین مقدمه بسترسازی برای یک حرکت جهانی است