ایسنا: اختصاص تخت های بیمارستان های سپاه به بیماران کرونایی

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: در موج‌های اول و دوم شیوع ویروس کرونا در بیمارستان بقیه الله (عج) قریب به 550 تخت؛ بیمار بستری شدند و امروز نیز حدود 300 بیمار بستری هستند.

1399/07/28
|
15:03

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار دکتر احمد عبداللهی، معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در گفتگویی افزود: بنابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح بر حسب فرمان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)، 70 درصد تخت‌های بیمارستانی‌مان را از ابتدا در اختیار بیماران کرونایی قرار داده بودیم.

وی افزود: از هفته گذشته فرمان به حضور ظرفیت حداکثری صادر شد و تمام مراکز درمانی‌مان را با حداکثر ظرفیت در خدمت بیماران کرونایی قرار داده‌ایم. تمام عمل‌های غیر اورژانس را لغو کرده‌ایم و بستر و شرایط را فراهم کردیم تا چنانچه مراجعه‌ای از بیمار کرونایی داشته باشیم پذیرا و خدمتگزار باشیم.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با اشاره به اینکه بیشترین ظرفیت تختی که به بیماران کرونایی اختصاص داده شده، تخت‌های بیمارستان سپاه بوده است، گفت: در موج‌های اول و دوم شیوع ویروس کرونا در بیمارستان حضرت بقیه الله (عج) حدود 550 تخت بیمار بستری کرده بود و امروز 27 مهر هم نزدیک به 300 بیمار در بیمارستان بستری هستند. سایر بیمارستان‌هایمان هم در کشور همین وضعیت را دارند و در خدمت بیماران کرونایی هستند.

وی با بیان اینکه مشکل تخت یا کمبود تخت نیست، متذکر شد: در واقع اقدامات پیشگیرانه و تمهیداتی که افراد سالم دچار بیماری نشوند و قطع زنجیره تماس مهمترین هدف است. در ابتدای شیوع بیماری کرونا به پویش‌های مختلف عمومی نظیر این که در خانه بمانیم تا کرونا را شکست دهیم یا پویش ما کرونا را شکست می‌دهیم پرداخته می شد اما متاسفانه این‌ها در یک مقطعی از زمان بود و فراموش شد. در حال حاضر هم، چون بیماری کرونا وجود دارد باید همچنان آن پویش‌ها را دنبال کنیم.

سردار عبداللهی افزود: نکات پیشگیرانه در قطع زنجیره انتقال ویروس مانند استفاده از ماسک؛ عدم حضور در تجمع‌ها و شستشوی دست‌ها و سایر شیوه نامه بهداشتی باید رعایت شود تا بتوان در کنترل و مهار بیماری کرونا اقدام تاثیرگذار و مدبرانه ای به انجام رساند.

دسترسی سریع